Reklama

Najnowsze wiadomości

Kultura i edukacja14 kwietnia 201521:12

Na zamku pasowano honorowych krwiodawców z raciborskiego Mechanika

Na zamku pasowano honorowych krwiodawców z raciborskiego Mechanika - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Racibórz: Dziś w sali konferencyjnej na Zamku Piastowskim w Raciborzu odbyła się uroczystość pasowania dwudziestu trzech uczniów Zespołu Szkół Mechanicznych w Raciborzu na honorowych krwiodawców.

W ramach podziękowania uczniowie odebrali pamiątkowe maskotki (krople krwi). Młodych krwiodawców pasował Adam Porwoł, wiceprzewodniczący Śląskiej Okręgowej Rady Honorowych Dawców Krwi Polskiego Czerwonego Krzyża. ZSM wspiera idee honorowego krwiodawstwa od wielu już lat. Po części oficjalnej uczniowie Mechanika zaprezentowali gościom swoje umiejętności aktorskie i muzyczne, bawiąc wszystkich humorystyczną opowieścią o służbie zdrowia.

Godności pasowania dostąpili następujący uczniowie: Tłoczyński Sebastian, Pacharzyna Mateusz, Nakraszewicz Piotr, Kołek Dawid, Riemel Piotr, Benek Mateusz, Krybus Adrian, Cwik Tomasz, Goniowski  Mateusz, Łasiuk Adam, Mrazek Denis, Zientek Adam, Gorczowski Andrzej, Mrowiec Marcel, Łabuda Tadeusz, Herzog Damian, Szyra Rafał, Górka Jakub, Polnik Piotr, Kęska Paweł, Kołodziej Daniel, Daniłowicz Marek oraz Klekocki Michał. Z działań swoich uczniów dumny jest dyrektor Mechanika - Sławomir Janowski, który podkreślił, że duży wpływ na powodzenie akcji mają także nauczyciele pracujący w jego placówce. Uczniów do udziału w akcji oddawania krwi zachęcają Helena Krettek i Weronika Hiltawska - opiekunki szkolnego koła PCK. W uroczystości wzięła udział m.in. Sławomira Szuman, pomysłodawczyni pasowania honorowych krwiodawców w Zespole Szkół Mechanicznych w Raciborzu. Ponadto nie zabrakło również przedstawicieli lokalnych władz samorządowych oraz osób związanych ze środowiskiem Czerwonego Krzyża i krwiodawstwa.

Autor: Agencja Zamek,

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Tagi:

Komentarze (0)

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Sport13 marca 202607:00

Weekendowy Niezbędnik Kibica

Weekendowy Niezbędnik Kibica - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
(greh)
Reklama
Sport14 marca 202620:18

Byli o krok od sensacji. Markowice straciły wygraną w 85. minucie [FOTO]

Byli o krok od sensacji. Markowice straciły wygraną w 85. minucie [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Sobotnie spotkanie w Markowicach mogło zakończyć się dużą niespodzianką. Gospodarze przez długi czas prowadzili z wyżej notowanym zespołem Naprzodu Borucin, jednak w końcówce meczu goście zdołali doprowadzić do wyrównania.

(greh)
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Materiały RTK
Regionalny Informator Ekologiczny
Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 13.03.2026
12 marca 202617:46

Nasz Racibórz 13.03.2026

Nasz Racibórz 06.03.2026
5 marca 202618:12

Nasz Racibórz 06.03.2026

Nasz Racibórz 27.02.2026
26 lutego 202618:56

Nasz Racibórz 27.02.2026

Nasz Racibórz 20.02.2026
20 lutego 202610:40

Nasz Racibórz 20.02.2026

Zobacz wszystkie
© 2026 Studio Margomedia Sp. z o.o.