Reklama

Najnowsze wiadomości

Kultura i edukacja10 kwietnia 201514:17

O Andersenie i nie tylko w bibliotece w Nędzy

O Andersenie i nie tylko w bibliotece w Nędzy - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Nędza:

Przedszkolaki z placówki w Nędzy świętowały w gminnej bibliotece z dwóch okazji: Światowego Dnia Książki Dziecięcej oraz rocznicy urodzin J.Ch.Andersena. Wizyta po raz kolejny udowodniła, że dzieci uwielbiają gdy się im czyta, a biblioteka w Nędzy doskonale to rozumie. 

Wizyta w bibliotece to dla maluchów zawsze wielkie przeżycie. Julka, Oliwia i Adaś - 6-latki z przedszkola w Nędzy. - Jest super, bo pani czyta nam bajkę o Głupim Jasiu! - tłumaczy Julka. - Ja uwielbiam, kiedy mi się czyta na głos! - dodaje Adaś. - Czytanie na głos jest fajne, bo wtedy bajkę słyszymy i możemy ją opowiedzieć komuś innemu - wyjaśnia Julka. A nie lepiej jest obejrzeć bajkę w telewizji? - pytamy. - Też jest fajnie, ale książka jest lepsza, bo obrazki się wtedy nie ruszają - przyznaje Oliwka.  

Dzieci dały się przenieść w świat baśni, w bibliotece przeczytano opowieść o "Głupim Jasiu". Były też zabawy plastyczne. Warto czytać dziecku, bo to zaspokaja jego potrzebę uwagi, stymuluje jego rozwój psychiczny, uczy poprawnego języka oraz rozwija wyobraźnię. 

Przedszkole w Nędzy regularnie bierze udział w wydarzeniach organizowanych przez bibliotekę. - Dzieci za każdym razem są zachwycone! - przyznaje Teresa Augustyn z przedszkola w Nędzy. - Czytanie bajek na głos to zupełnie co innego niż telewizja czy komputer, to przecież żywe słowo. Poza tym, jest szansa, że dzieci nawet już w tym wieku przekonają się do czytania książek - mówi wychowawczyni. 

Przypomnijmy, że również w samym przedszkolu dzieci mogą posłuchać czytanych na głos bajek, m.in. w ramach akcji Cała Polska czyta dzieciom.

Autor: Sabina Mostek, [email protected]

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Tagi:
Posłuchaj

Komentarze (0)

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Sport18 grudnia 202520:53

Pierwsza gala sportowa Unii Racibórz w RCK. Nagrody, podziękowania i wzruszające pożegnania [FOTO i WIDEO]

Pierwsza gala sportowa Unii Racibórz w RCK. Nagrody, podziękowania i wzruszające pożegnania [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

W czwartek, 18 grudnia, scena Raciborskiego Centrum Kultury wypełniła się emocjami. Tym razem nie za sprawą spektaklu teatralnego czy występu kabaretowego, lecz pierwszej w historii gali sportowej MKS Unii Racibórz. Wydarzenie stało się okazją do podsumowania mijającego roku, uhonorowania zawodników oraz wyrażenia wdzięczności wszystkim, którzy na co dzień wspierają funkcjonowanie i rozwój klubu.

(greh), fot. (greh), Oskar Tomeczek
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Materiały RTK
Regionalny Informator Ekologiczny
Dentica 24
ostrog.net
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 19.12.2025
18 grudnia 202521:43

Nasz Racibórz 19.12.2025

Nasz Racibórz 12.12.2025
11 grudnia 202519:49

Nasz Racibórz 12.12.2025

Nasz Racibórz 05.12.2025
8 grudnia 202511:20

Nasz Racibórz 05.12.2025

Nasz Racibórz 28.11.2025
27 listopada 202522:31

Nasz Racibórz 28.11.2025

Zobacz wszystkie
© 2025 Studio Margomedia Sp. z o.o.