Reklama

Najnowsze wiadomości

Kultura i edukacja27 marca 201513:32

Pierwszy raz w historii Powiatowy Konkurs Wiedzy Ekonomicznej wygrały dwie drużyny!

Pierwszy raz w historii Powiatowy Konkurs Wiedzy Ekonomicznej wygrały dwie drużyny! - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Racibórz: Zespół Szkół Ekonomicznych w Raciborzu był dziś gospodarzem V Powiatowego Konkursu Wiedzy Ekonomicznej pt."Młody człowiek w świecie marketingu i reklamy". - Pierwszy raz w historii mamy dwie zwycięskie drużyny - powiedział Paweł Ptak, który zasiadał w jury konkursu. Na najwyższej belce stanęli uczniowie z Gimnazjum w Nędzy i Gimnazjum z Krzanowic.

W konkursie wzięło udział 10 drużyn z poszczególnych szkół gimnazjalnych: Tworkowa, Kuźni Raciborskiej, Lubomi, Nędzy, Szonowic, Krzanowic, Grzegorzowic, G1, G2 i G3. Rywalizacja składała się z dwóch etapów, w pierwszej części uczestnicy mieli 45 min. na rozwiązanie testu. Do następnego etapu zakwalifikowały się trzy drużyny, które wzięły udział w ustnym quizie.

Walka była bardzo zacięta, po dwóch dogrywkach jury zdecydowało, że zwyciężają dwie drużyny. - II etap był trudniejszy, ponieważ musieliśmy działać pod presją czasu i ciężko było się wyrobić. Mamy I miejsce, więc jest się z czego cieszyć - mówi drużyna z Gimnazjum w Nędzy.

Klasyfikacja końcowa:
1. miejsce Gimnazjum z Nędzy i Gimnazjum z Krzanowic - 18 pkt.
2. miejsce Gimnazjum nr 3 - 4 pkt.

- Co roku zasiadam w jury i taka sytuacja zdarzyła się po raz pierwszy. Po dwóch dogrywkach zabrakło nam pytań i inwencji. Zauważyłem, że z roku na rok poziom wiedzy uczestników jest coraz wyższy. Według nas pytania są trudne, ale uczniowie bardzo dobrze na nie odpowiadają - powiedział Paweł Ptak, który oceniał uczestników.

Konkurs zorganizowali: Zespół Szkół Ekonomicznych w Raciborzu oraz nauczyciele przedmiotów zawodowych. Honorowy patronat nad wydarzeniem objął Starosta Ryszard Winiarski oraz Raciborska Izba Gospodarcza, którą reprezentowała Katarzyna Kielar.

Nagrody ufundowali: RIG, Studio Urody Glamour, Szkoła Jazdy Extreme i Eko-Okna.

Autor: Aleksandra Harz, [email protected]

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności13 marca 202615:55

Jubileuszowe Raciborskie Dni Urody na Zamku Piastowskim

Jubileuszowe Raciborskie Dni Urody na Zamku Piastowskim - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Zamek Piastowski, fot. D. Kruty
Sport14 marca 202620:18

Byli o krok od sensacji. Markowice straciły wygraną w 85. minucie [FOTO]

Byli o krok od sensacji. Markowice straciły wygraną w 85. minucie [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Sobotnie spotkanie w Markowicach mogło zakończyć się dużą niespodzianką. Gospodarze przez długi czas prowadzili z wyżej notowanym zespołem Naprzodu Borucin, jednak w końcówce meczu goście zdołali doprowadzić do wyrównania.

(greh)
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Materiały RTK
Regionalny Informator Ekologiczny
Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 13.03.2026
12 marca 202617:46

Nasz Racibórz 13.03.2026

Nasz Racibórz 06.03.2026
5 marca 202618:12

Nasz Racibórz 06.03.2026

Nasz Racibórz 27.02.2026
26 lutego 202618:56

Nasz Racibórz 27.02.2026

Nasz Racibórz 20.02.2026
20 lutego 202610:40

Nasz Racibórz 20.02.2026

Zobacz wszystkie
© 2026 Studio Margomedia Sp. z o.o.