Reklama

Najnowsze wiadomości

Kultura i edukacja9 marca 201509:16

Mieszkańcy gminy Nędza zapłacą mniej za żłobek

Mieszkańcy gminy Nędza zapłacą mniej za żłobek   - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Nędza:

Mieszkańcy korzystający ze żłobków mogą liczyć na comiesięczną dopłatę w wysokości 100 zł. Dotacji celowej gmina Nędza będzie udzielać podmiotom prowadzącym żłobek. Zdecydowali o tym radni na ostatniej sesji rady gminy. 

Ulga dotyczy tylko mieszkańców gminy i nie ma znaczenia, czy dzieckiem opiekuje się publiczny, czy prywatny żłobek. Dzięki temu rodzice, korzystający z co najmniej 8-godzinnej opieki nad dzieckiem, zapłacą teraz 100 zł mniej. Dotacja przeznaczona jest na opiekę nad dzieckiem do 3. roku życia.

Rodzice nie będą musieli załatwiać żadnych formalności - biorą je na siebie żłobki i gmina. Przekazanie dotacji będzie się odbywało w ramach porozumienia zawartego ze żłobkiem. Jedyne, co rodzice będą musieli zrobić, to zgłosić w urzędzie gminy chęć skorzystania z dotacji. 

Na terenie gminy Nędza nie ma jeszcze żłobka, ale taka inwestycja jest brana pod uwagę. - Zobaczymy, co nam z tego wyjdzie. Póki co chcemy wesprzeć młodych rodziców, którzy przeważnie korzystają z prywatnych żłobków, co na pewno jest odczuwalne w ich domowym budżecie - mówi wójt Nędzy Anna Iskała.

Przypomnijmy, że gmina Nędza wspiera również rodziców starszych dzieci, które chodzą do przedszkola. Nauczanie przedszkolne w gminie jest bezpłatne. Rodzice płacą jedynie za wyżywienie, natomiast opieka (bez względu na to, ile godzin dziennie dziecko spędza w przedszkolu) jest za darmo. Np. w przedszkolu w Nędzy dzieci mogą również korzystać z bezpłatnych zajęć dodatkowych: nauki języka niemieckiego, angielskiego, rytmiki, religii i terapii logopedycznej.

fot. internet

Autor: Sabina Mostek, t.besz@naszraciborz.pl

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama
Posłuchaj

Komentarze (0)

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Sport27 kwietnia 202500:01

Osiem do zera! Unia Racibórz żegna z Czernicy outsidera [FOTO]

Osiem do zera! Unia Racibórz żegna z Czernicy outsidera [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

26 kwietnia na boisku przy ulicy Srebrnej w Raciborzu rozegrano jednostronne spotkanie pomiędzy miejscową Unią Racibórz a Zameczkiem Czernica, drużyną zamykającą tabelę III grupy klasy okręgowej. Mecz obserwowali licznie zgromadzeni kibice obu zespołów.

(greh)
Reklama
Reklama
Reklama
Sport28 kwietnia 202500:15

Sportowe podsumowanie weekendu

Sportowe podsumowanie weekendu - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Region:

Miniony weekend w regionie nie poskąpił piłkarskich emocji. Grali piłkarze od II ligi do C klasy Podokręgów Racibórz i Rybnik. Sprawdź, jak poradziła sobie ekipa, której kibicujesz.

(greh)
Reklama
Aktualności28 kwietnia 202512:47

Racibórz: KOLTECH poszerza rekrutację!

Racibórz: KOLTECH poszerza rekrutację! - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
ogłoszenie rekrutacyjne
Aktualności28 kwietnia 202512:56

Sprzedaż pospółki kopanej w Raciborzu

Sprzedaż pospółki kopanej w Raciborzu - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
materiał partnera
Aktualności27 kwietnia 202520:11

Druga edycja World Hat Walk w Raciborzu [FOTO]

Druga edycja World Hat Walk w Raciborzu [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
fot. M. Kościelniak
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Materiały RTK
Regionalny Informator Ekologiczny
Dentica 24
ostrog.net
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 25.04.2025
24 kwietnia 202516:50

Nasz Racibórz 25.04.2025

Nasz Racibórz 18.04.2025
17 kwietnia 202522:23

Nasz Racibórz 18.04.2025

Nasz Racibórz 11.04.2025
14 kwietnia 202520:31

Nasz Racibórz 11.04.2025

Nasz Racibórz 04.04.2025
3 kwietnia 202518:29

Nasz Racibórz 04.04.2025

Zobacz wszystkie
© 2025 Studio Margomedia Sp. z o.o.