Dzień Języków Obcych w II LO

W pierwszej miał miejsce VI Szkolny Konkurs na Poliglotę. Uczniowie II LO mieli okazję wykazać się wiedzą z języka angielskiego, niemieckiego, francuskiego, hiszpańskiego i rosyjskiego. Dawid Drozdowski, uczeń klasy III a, podjął się zadań z pięciu języków i wykazał się wiedzą która dała mu I-sze miejsce. Na drugim miejscu uplasowała się Patrycja Gronowicz z klasy II m, która rozwiązywała zadania z języka angielskiego, niemieckiego, francuskiego i hiszpańskiego. III-cie miejsce zajęła Ewa Załubska z klasy II b dzięki znajomości języka angielskiego, niemieckiego i francuskiego.
Druga część była poświęcona gimnazjalistom z Raciborza, Powiatu Raciborskiego i powiatów ościennych. Uczniowie szkół gimnazjalnych , którzy przystąpili do II Powiatowego Konkursu “Języki obce nie są mi obce”, zmagali się z zadaniami, krzyżówkami I łamigłówkami z języka angielskiego i niemieckiego. I-sze miejsce zajęła Natalia Górecka z Gimnazjum nr 1 w Raciborzu, II-gie miejsce należy do Dawida Kettner z Gimnzjum W Zespole Szkół w Pietrowicach, a miejsce III-cie przypadło Kamilowi Mucha z Gimnazjum nr 2 w Raciborzu.
W trzeciej części uczniowie klas drugich II LO wzięli udział w zawodach językowych, gdzie umiejętności językowe były przydatne , a znajomość kulturoznawcza krajów europejskich okazała się niezbędna. Uczniowie wykonywali zadania z dziedziny językoznawstwa, kultury i architektury, gdzie nie tylko wiedza, ale również szybkość były punktowane. Duże emocje i entuzjazm wzbudził konkurs karaoke w którym młodzież mogła zaprezentować swoje umiejętności wokalne.
Szkolne obchody zostały przygotowane przez panią Beatę Osowiecką, nauczyciela języka angielskiego i francuskiego i panią Judytę Bortel, nauczyciela języka niemieckiego przy współpracy pani Ireny Krawczyk, nauczyciela języka niemieckiego i rosyjskiego i pani Joanny Opieli, nuczyciela języka angielskirgo i hiszpańskiego.
2lo
































![Potrącenie dwóch 8-latków na ulicy Kozielskiej w Raciborzu. Policja wyjaśnia okoliczności zdarzenia [FOTO] Potrącenie dwóch 8-latków na ulicy Kozielskiej w Raciborzu. Policja wyjaśnia okoliczności zdarzenia [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1781694081714764500-1007120638686412-1402528087230468236-n-.jpg)

![Błyskawiczna reakcja policjantów podczas pożaru mieszkania na Katowickiej [WIDEO] Błyskawiczna reakcja policjantów podczas pożaru mieszkania na Katowickiej [WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_178159573317814328451000008970-2-.jpg)













































Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany