Reklama

Najnowsze wiadomości

Kultura i edukacja22 września 201408:12

Harmonica Hinds & Harsh Guitar Mark w RCK

Harmonica Hinds & Harsh Guitar Mark w RCK  - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Racibórz:

- Piekielnie dobry duet! - powiedziała pani Halina już po pierwszych dwóch utworach zniżając głos. Markowi Wojtowiczowi, raciborskiemu bluesmanowi już po raz kolejny udało się ściągnąć do Raciborza wielką gwiazdę bluesa zza oceanu. Obaj zagrali przed publicznością Raciborskiego Centrum Kultury. 

Harmonica Hinds to bluesman występujący w Chicago od 1970 roku. Gra na harmonijce ustnej, także śpiewa. Artysta pojawił się na płytach: Koko Taylor, Lefty Dizz, Moose Walkera, John Primera, Eddie Taylora Jr., Mud Morganfielda. - Gra bluesa z wielkim feelingiem, barwnie, niezwykle osobiście, swobodnie. Harmonica Hinds jest wykonawcą chicagowskiego bluesa najwyższej klasy - przedstawiał muzyka Marek Wojtowicz.

To już nie pierwszy artysta tej rangi, którego udało się Wojtowiczowi zaprosić do Raciborza. Przed nim był choćby Billy Branch czy Bob Corritore. Sam Wojtowicz wiele lat poświęcił na poszukiwania najbardziej tradycyjnego, starego bluesa. - Gram prawdziwego bluesa. To nie są jakieś ballady, piosenki, rockowe granie, to blues. I to właśnie jest, wydaje mi się, tą kartą przetargową. Ci artyści to czasem ludzie, z którymi rozmawiam dopiero pierwszy raz. Ale kiedy słyszą jak i co gram, że słyszą, że to prawdziwy blues, to chcą przyjeżdżać. Ale trzeba na to lat, żeby się w to wgryźć, poznać bluesa tak naprawdę - twierdzi Wojtowicz.

To już trzecia wizyta Harmonica Hinds w Polsce, pierwsza w Raciborzu. - Blues to moje życie, wyrażam w nim swoje doświadczenie, te dobre i te złe - mówił amerykański artysta. Uważa, że Marek Wojtowicz jest "nową wizją bluesa w Polsce". - Dzieli się nim z ludźmi i pragnie, żeby go poznali, żeby sięgnęli do jego korzeni - mówił.

rck

Autor: Raciborskie Centrum Kultury,

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Tagi:
Posłuchaj

Komentarze (0)

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Materiały RTK
Regionalny Informator Ekologiczny
Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Sport8 czerwca 202600:56

Rywalizacja najmłodszych na finał InPost Cup w Nędzy [FOTO]

Rywalizacja najmłodszych na finał InPost Cup w Nędzy [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Nędza:

W niedzielę 7 czerwca boiska w Nędzy ponownie wypełniły się najmłodszymi adeptami futbolu. Finałowy dzień InPost Cup Nędza 2026 należał do skrzatów z roczników 2019 i 2020, dla których była to przede wszystkim okazja do gry, zabawy i pierwszych sportowych doświadczeń.

Oskar Tomeczek
Reklama
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 05.06.2026
5 czerwca 202616:09

Nasz Racibórz 05.06.2026

Nasz Racibórz 29.05.2026
28 maja 202620:39

Nasz Racibórz 29.05.2026

Nasz Racibórz 22.05.2026
21 maja 202617:30

Nasz Racibórz 22.05.2026

Nasz Racibórz 15.05.2026
14 maja 202617:48

Nasz Racibórz 15.05.2026

Zobacz wszystkie
© 2026 Studio Margomedia Sp. z o.o.