Reklama

Najnowsze wiadomości

Kultura i edukacja3 września 201408:59

Ogólnopolski Konkurs Plastyczny - Opowieści Muminków

Ogólnopolski Konkurs Plastyczny - Opowieści Muminków - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Racibórz:

Muminki, sympatyczne trolle mieszkające w finlandzkiej dolinie znane są dzieciom i dorosłym na całym świecie. Mimo upływu lat ciągle cieszą się niesłabnącą popularnością.

Można powiedzieć, że Muminki są ponadczasowe, ponieważ diametralnie różnią się od współczesnych bajek, nie epatują agresją i szybką akcją, a jednak ciągle potrafią przykuć do fotela niejedno dziecko. Tove Jansson napisała pierwszą książkę „Małe trolle i dużą powódź” już w 1939 roku, choć wydano ją dopiero w 1945 roku. Następne tytuły (Kometa nad Doliną Muminków, W Dolinie Muminków, Pamiętniki Tatusia Muminka, Lato Muminków, Zima Muminków, Opowiadania z Doliny Muminków, Tatuś Muminka i Morze, Dolina Muminków w listopadzie) ukazywały się regularnie do 1980 roku. Cała seria została przetłumaczona na ponad 30 języków, powstały liczne wersje telewizyjne, radiowe i teatralne. Muminki doczekały się także komiksu, do którego ilustracje stworzył brat autorki i posiadają swoje własne muzeum w Tampere.

To właśnie bardzo charakterystyczni bohaterowie w postaci Muminków, Włóczykija, Ryjka, Małej Mi, Paszczaka i innych, sprawiają, że dzieci tak chętnie sięgają po niepowtarzalne przygody o zabawnych trollach. Książeczki, w sposób niezwykły wprowadzają maluchy w świat dorosłych, wszak Muminki, tak jak one, kochają, smucą się, poszukują i z radością odkrywają świat. W naszej bibliotece książki o Muminkach są jedną z najpopularniejszych serii wypożyczanych przez małe dzieci, jak i przez młodzież, ponieważ wydawnictwa prześcigają się w pięknie ilustrowanych wersjach dla różnych grup wiekowych. Z tej przyczyny zdecydowaliśmy się zorganizować Ogólnopolski Konkurs Plastyczny pod hasłem „Opowieści Muminków”.  

Aby wziąć udział w konkursie należy wykonać ilustrację tematyczną, pracę komputerową, kukiełkę lub pacynkę, do których inspiracją będą bohaterowie książek Tove Jansson. W zabawie mogą wziąć udział dzieci, młodzież oraz dorośli. Dla dzieci, którym w pracach będą pomagać rodzice (a które nie ukończyły 18 roku życia) przewidzieliśmy kategorię rodzinną. W innym przypadku prace muszą być wykonane samodzielnie.

plakat_muminki

Konkurs trwać będzie od 8 września 2014 do 10 listopada 2014
Prace konkursowe przyjmują wszystkie filie i oddziały MiPBP w Raciborzu.
Uroczystość ogłoszenia wyników konkursu i wręczenia nagród nastąpi 5 grudnia 2014 r.   w Bibliotece przy ul. Jana Kasprowicza 12

Szczegóły konkursu w poniższym regulaminie

zozole-sponsor

Autor: Marta Rajchel, [email protected]

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Pliki do pobrania
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Sport21 marca 202621:23

Była przewaga, była gra. Lecz punktów brak, bo skuteczność zła [FOTO]

Była przewaga, była gra. Lecz punktów brak, bo skuteczność zła [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
3
Racibórz:

Sobotnie popołudnie miało być dla kibiców Unii Racibórz kolejnym powodem do radości. Po dwóch zwycięstwach na inaugurację rundy wiosennej oczekiwania były wysokie, a rywal – przynajmniej na papierze – wydawał się o wiele słabszy. Rzeczywistość ponownie pokazała jednak, że mecze z LKS 1908 Nędza rządzą się swoimi prawami. Choć przez długie fragmenty spotkania to gospodarze mieli optyczną przewagę, komplet punktów ostatecznie pojechał do Nędzy.

(greh)
Reklama
Reklama
Reklama
Sport22 marca 202622:06

Sportowe podsumowanie weekendu

Sportowe podsumowanie weekendu - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Region:

Piłkarze od II ligi do C klasy Podokręgów Racibórz i Rybnik zapewnili swym kibicom mnóstwo emocji. Ciekawie było także w meczu II ligi siatkówki mężczyzn oraz w rywalizacji szczypiornistek pietrowickiego Startu. Sprawdź, jak poradził sobie zespół, któremu kibicujesz.

(greh)
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Materiały RTK
Regionalny Informator Ekologiczny
Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 20.03.2026
19 marca 202623:37

Nasz Racibórz 20.03.2026

Nasz Racibórz 13.03.2026
12 marca 202617:46

Nasz Racibórz 13.03.2026

Nasz Racibórz 06.03.2026
5 marca 202618:12

Nasz Racibórz 06.03.2026

Nasz Racibórz 27.02.2026
26 lutego 202618:56

Nasz Racibórz 27.02.2026

Zobacz wszystkie
© 2026 Studio Margomedia Sp. z o.o.