Reklama

Najnowsze wiadomości

Kultura i edukacja24 sierpnia 201414:44

Magiczne czasy średniowiecza. Wakacyjne obozowisko RCK

Magiczne czasy średniowiecza. Wakacyjne obozowisko RCK - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Racibórz:

Najpierw postawili namioty, przygotowali miejsce na ognisko, następnie ustalili warty i zajęli się doskonaleniem sztuki fechtunku. W nocy z piątku na sobotę w amfiteatrze Domu Kultury Strzecha dzieci w wieku od 10 do 13 lat wzięli udział w obozowisku średniowiecznym przygotowanym przez Martę Buczkowską i jej przyjaciół ze Stowarzyszenia Drengowie znad Górnej Odry. 

Noc pełna atrakcji czekała na 13 osób, które wzięły udział w nocnym obozowisku. Dzieci wybrały sobie średniowieczne imiona, uczyły się pisma runicznego, grały w średniowieczne gry, ćwiczyły walki i przyglądały się pojedynkom starszych kolegów, należących do Stowarzyszenia, którzy w zbrojach stanęli ze sobą w szranki. – Nam najbardziej podoba się ta walka – mówili Kevin, Kuba i Piotr, którzy z błyszczącymi oczami obserwowali zmagania dwóch wojów w pełnym rynsztunku. Członkowie stowarzyszenia dali pokazowe walki na płycie amfiteatru.

– Te zajęcia to bardzo fajna sprawa. Sami rozbijaliśmy namioty, walczymy mieczami piankowymi, będziemy rozpalać ognisko – mówiła podekscytowana Patrycja. Jak dodała, do obozowiska dołączyła, bo chciała poznać klimat średniowiecza.

Dla organizatorów była to mała rozgrzewka przed zaplanowanym na przyszły tydzień festiwalem średniowiecznym, który będzie odbywał się na terenie przed wejściem do Arboretum Bramy Morawskiej. – Dzieci, które tutaj są, to młodzi pasjonaci średniowiecza, część z nich już dobrze walczy, strzela z łuku, bo kilkakrotnie brali udział w takich zajęciach. Nie boją się deszczu, który może dziś spaść i są przygotowani do polowych warunków, jakie tu mamy – mówiła prowadząca, która sama w średniowieczu jest od kilkunastu lat.

zozole-sponsor

Średniowiecze cały czas obecne jest w naszym życiu, jego elementy możemy zaobserwować w grach komputerowych, serialach, filmach, te czasy nieustannie fascynują kolejne pokolenia – podkreślała Marta Buczkowska.

rck

Autor: Raciborskie Centrum Kultury,

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Tagi:
Posłuchaj

Komentarze (0)

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności30 stycznia 202618:55

Kondolencje od Poseł Gabrieli Lenartowicz

Kondolencje od Poseł Gabrieli Lenartowicz - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
materiał płatny
Reklama
Aktualności31 stycznia 202615:25

Wodnik Challenge. Zimowa próba charakteru nad wodą [FOTO]

Wodnik Challenge. Zimowa próba charakteru nad wodą [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Kuźnia Raciborska:

Zimna aura i niska temperatura nie odstraszyły uczestników wydarzenia Wodnik Challenge, które odbyło się 31 stycznia 2026 roku na terenie ośrodka wodno-rekreacyjnego „Wodnik”. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, inicjatywa była kontynuacją poprzedniego morsowania i potwierdziła, że zimowe kąpiele cieszą się coraz większym zainteresowaniem.

opr. red., fot. Kamil Kania, MOKSiR Kuźnia Raciborka/Artur Stelmaczonek
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Sport31 stycznia 202621:47

Ogrom goli w trzech spotkaniach, czyli sobota w HLPN [FOTO]

Ogrom goli w trzech spotkaniach, czyli sobota w HLPN [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Kibice, którzy wybrali się w sobotni wieczór do hali OSiR przy Łąkowej nie mogli narzekać na brak emocji. Rozegrano trzy spotkania X weekendu HLPN. Sprawdź wyniki, zobacz zdjęcia.

(greh)
Reklama

Partnerzy portalu

Materiały RTK
Regionalny Informator Ekologiczny
Dentica 24
ostrog.net
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Sport1 lutego 202600:18

Rodzice rocznika 2019/20 mistrzami Akademii Rodziców [FOTO]

Rodzice rocznika 2019/20 mistrzami Akademii Rodziców [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Sportowe emocje, rywalizacja w duchu fair play oraz przede wszystkim integracja – tak w skrócie można podsumować turniej Akademii Rodziców, który zgromadził osiem drużyn reprezentujących różne roczniki. Wydarzenie miało nie tylko sportowy charakter, ale było także okazją do wspólnej zabawy i budowania relacji pomiędzy rodzicami zawodników.

opr. red., źródło i fot. MKS Unia Racibórz
Aktualności30 stycznia 202613:22

Zmiany w 800+ dla obywateli Ukrainy

Zmiany w 800+ dla obywateli Ukrainy - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
informacja prasowa
Reklama
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 30.01.2026
29 stycznia 202621:33

Nasz Racibórz 30.01.2026

Nasz Racibórz 23.01.2026
22 stycznia 202619:18

Nasz Racibórz 23.01.2026

Nasz Racibórz 16.01.2026
15 stycznia 202616:52

Nasz Racibórz 16.01.2026

Nasz Racibórz 09.01.2026
8 stycznia 202619:26

Nasz Racibórz 09.01.2026

Zobacz wszystkie
© 2026 Studio Margomedia Sp. z o.o.