Reklama

Najnowsze wiadomości

Kultura i edukacja26 lipca 201411:16

Doskonały koncert na finał warsztatów wokalnych z Adamem Kosewskim w RCK

Doskonały koncert na finał warsztatów wokalnych z Adamem Kosewskim w RCK - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Racibórz: Oszczędny w środkach, perfekcyjnie przygotowany, harmonijny i poruszający - taki był koncert, jaki na koniec intensywnych, trzydniowych zajęć przygotowali uczestnicy warsztatów wokalnych, które po raz drugi w Raciborskim Centrum Kultury poprowadził znakomity kompozytor i aranżer Adam Kosewski.

Muzyk, który zajęcia w Raciborzu poprowadził po raz pierwszy w czasie ferii zimowych tego roku, powrócił do miasta, aby po raz kolejny podnieść świadomość muzyczną młodych artystów. - Z młodzieżą z Raciborza bardzo dobrze się pracuje, są niezwykle zdolni, udało mi się wyłowić kilka nieprzeciętnych talentów, warto byłoby z nimi kontynuować pracę, aby mogli wykorzystać potencjał i możliwości swojego głosu jak najlepiej - mówił.

Adam Kosewski warsztaty muzyczne prowadzi z zamiłowania. - Lubię obserwować proces twórczy, tworzenie się harmonii dźwięków, staram się wydobywać z ludzi ich piękno - podkreślał. Jako niezwykle uważny artysta i pedagog potrafił w dostrzec najmocniejsze cechy uczestników wakacyjnych warsztatów, wydobyć je, co zaowocowało niepowtarzalnym koncertem finałowym. - Staraliśmy się zainspirować nawzajem i zachęcić do twórczej pracy - dodał.

Zimą młodzież pracowała nad repertuarem gospel, tym razem tego gatunku muzycznego również nie zabrakło, pojawiły się jednak też utwory takich artystów jak Michael Jackson, George Michael, Sarah McLahan czy rodzimy Perfect.

Godzinny koncert składał się z dwóch części - w pierwszej wystąpili soliści z akompaniamentem własnym lub Adama Kosewskiego. W drugiej części widzowie usłyszeli sześć wykonanych zespołowo utworów.

Uczestnicy warsztatów byli pod wrażeniem profesjonalizmu, skupienia, uważności i talentu ich prowadzącego. - Warsztaty bardzo mi się podobały, jestem pod wrażeniem tego, jak wszystko jest dopracowane - ta opinia pojawiała się najczęściej wśród uczestników z zajęć. Kiedy Adam Kosewski pojawi się znowu w Raciborzu? - Miasto wspominam zawsze bardzo miło, na razie nic nie planujemy, ale będę czekał na zaproszenie - uśmiecha się.

Autor: RCK, [email protected]

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Posłuchaj

Komentarze (0)

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Sport21 marca 202621:23

Była przewaga, była gra. Lecz punktów brak, bo skuteczność zła [FOTO]

Była przewaga, była gra. Lecz punktów brak, bo skuteczność zła [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
3
Racibórz:

Sobotnie popołudnie miało być dla kibiców Unii Racibórz kolejnym powodem do radości. Po dwóch zwycięstwach na inaugurację rundy wiosennej oczekiwania były wysokie, a rywal – przynajmniej na papierze – wydawał się o wiele słabszy. Rzeczywistość ponownie pokazała jednak, że mecze z LKS 1908 Nędza rządzą się swoimi prawami. Choć przez długie fragmenty spotkania to gospodarze mieli optyczną przewagę, komplet punktów ostatecznie pojechał do Nędzy.

(greh)
Reklama
Reklama
Reklama
Sport22 marca 202622:06

Sportowe podsumowanie weekendu

Sportowe podsumowanie weekendu - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Region:

Piłkarze od II ligi do C klasy Podokręgów Racibórz i Rybnik zapewnili swym kibicom mnóstwo emocji. Ciekawie było także w meczu II ligi siatkówki mężczyzn oraz w rywalizacji szczypiornistek pietrowickiego Startu. Sprawdź, jak poradził sobie zespół, któremu kibicujesz.

(greh)
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Materiały RTK
Regionalny Informator Ekologiczny
Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 20.03.2026
19 marca 202623:37

Nasz Racibórz 20.03.2026

Nasz Racibórz 13.03.2026
12 marca 202617:46

Nasz Racibórz 13.03.2026

Nasz Racibórz 06.03.2026
5 marca 202618:12

Nasz Racibórz 06.03.2026

Nasz Racibórz 27.02.2026
26 lutego 202618:56

Nasz Racibórz 27.02.2026

Zobacz wszystkie
© 2026 Studio Margomedia Sp. z o.o.