Reklama

Najnowsze wiadomości

Kultura i edukacja23 maja 200921:53

Najlepsi w ruchu drogowym

Najlepsi w ruchu drogowym - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama

Uczniowie z Kuźni Raciborskiej okazali się być najlepiej zorientowani w przepisach ruchu drogowego spośród wszystkich gimnazjalistów w województwie śląskim.

Beata Kentnowska, Łukasz Pawłowski oraz Sebastian Czogała z Gimnazjum w Kuźni Raciborskiej pod okiem swojego nauczyciela Andrzeja Kubiczka, zdobyli pierwsze miejsce w Wojewódzkim Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. We wszystkich pozostałych etapach, począwszy od gminnego, również zdobywali pierwsze miejsca. Teraz czeka ich konkurs ogólnopolski, w którym gimnazjaliści wezmą udział i - jak sami mówią – postarają się godnie reprezentować swoją szkołę, gminę i województwo. Cała trójka ma już spore doświadczenie w rywalizacji w tym konkursie. Biorą oni udział w turniejach o ruchu drogowym od piątej klasy szkoły podstawowej, za każdym razem osiągając jakiś sukces.

Turniej składa się z czterech etapów: w pierwszym należy rozwiązać test znajomości przepisów drogowych, drugi etap to tor, który należy prawidłowo pokonać jadąc na rowerze, w trzecim etapie należy udowodnić umiejętność udzielenia pierwszej pomocy, bandażowania ran i skaleczeń, ostatnia część to przejazd uliczkami specjalnie do tego celu stworzonego miasteczka, w którym należy wykazać się znajomością przepisów w praktyce. Cały konkurs trwa około 8 godzin i odbywa się w dwóch kategoriach – szkoły podstawowe i gimnazja.

Aby osiągnąć sukces trzeba sporo czasu poświęcić na naukę – mówi Łukasz Pawłowski – wiele czasu spędzamy czytając kodeks drogowy i rozwiązując różnego rodzaju testy w Internecie. Także bardzo ważne jest trenowanie jazdy na rowerze po specjalnym torze oraz umiejętność praktycznego radzenia sobie na drodze – dodaje Sebastian Czogała. Chłopcy oraz ich koleżanka zgodnie przyznają także, że świetnie czują się jako drużyna, a uczestnictwo w konkursie sprawia im satysfakcję i to w dużej mierze jest zasługa ich sukcesu.

Wszyscy koledzy i koleżanki z klasy II c w Gimnazjum w Kuźni, do której uczęszczają zwycięzcy, są z nich bardzo dumni. Również dyrekcja nie kryje podziwu i radości, że Beata, Łukasz i Sebastian rozsławili imię szkoły w całym województwie i mają szansę także na ogólnopolski sukces. – To duże osiągnięcie i trzeba to podkreślać, może w ten sposób zmobilizujemy do działania także innych uczniów, w których drzemią jakieś ukryte talenty – uważa vice dyrektor szkoły Alina Mościcka.

Etap ogólnopolski turnieju odbędzie się już 26 maja w Kołobrzegu, w Hotelu Millenium. 

Anna Pieniuta

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Tagi:

Komentarze (0)

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Materiały RTK
Regionalny Informator Ekologiczny
Dentica 24
ostrog.net
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 03.10.2025
2 października 202517:23

Nasz Racibórz 03.10.2025

Nasz Racibórz 26.09.2025
25 września 202521:17

Nasz Racibórz 26.09.2025

Nasz Racibórz 19.09.2025
19 września 202510:07

Nasz Racibórz 19.09.2025

Nasz Racibórz 12.09.2025
11 września 202521:00

Nasz Racibórz 12.09.2025

Zobacz wszystkie
© 2025 Studio Margomedia Sp. z o.o.