Redaktorzy z Gimnazjum nr 3 nagrodzeni

Szkolna redakcja „Dyzia Gimnazjalisty” zdobyła III miejsce w kategorii gimnazja, w Ogólnopolskim Konkursie Szkolnych Czasopism XIX .edycji MAM Forum Pismaków.
Redaktorzy - uczniowie Gimnazjum Nr 3 im. Augustyna Weltzla w Raciborzu, Barbara Kałuża oraz Martyna Alkier wraz z opiekunami: Mirella Obłąg oraz Ewą Koczwarą odebrali dyplom, statuetkę oraz nagrody rzeczowe podczas uroczystej gali, która odbyła się 25 czerwca na auli im. Kazimierza Popiołki Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Gościem specjalnym tej imprezy był Paweł Reszka – reporter „Tygodnika Powszechnego”. Spotkanie było bardzo ciekawe i poruszające, dziennikarz opowiadał o swoich przeżyciach z podróży reporterskich z krajów, które zmagają się z konfliktami zbrojnymi np. Ukraina, Gruzja.
Gala finałowa była poprzedzona warsztatami dziennikarskimi. Nauczyciele oraz uczniowie ze szkół z całej Polski mieli okazję brać udział 24 czerwca br. w warsztatach dziennikarskich prowadzonych przez przedstawicieli Fundacji Nowe Media oraz przez Marcina Borowskiego – dziennikarza śledczego związanego z Superwizjerem. Poruszane były m.in. tematy pracy dziennikarskiej, prawa autorskiego, manipulacji w mediach, prywatności w Internecie. Uczestnicy mieli także okazję zwiedzić zabytkową dzielnicę Katowic – Nikiszowiec. Celem wycieczki było zwrócenie uwagi na to, jak w interesujący sposób można wykorzystać przeszłość danego miejsca współcześnie, w nawiązaniu do tematu tegorocznej edycji konkursu "Moje miasto wczoraj i dziś".
Forum Pismaków to największy i najstarszy w Polsce konkurs mediów szkolnych odbył się już po raz dziewiętnasty, tym razem w Katowicach. Jego organizatorami byli: Fundacja Nowe Media oraz Polskie Towarzystwo Kulturalne. Honorowy patronat objął Prezydent Miasta Katowice – Piotr Uszok. Obecne były media, m. in. TVP Katowice.
g3
Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany