Reklama

Najnowsze wiadomości

Kultura i edukacja21 czerwca 201414:24

Star Wars na ulicach Raciborza!

Star Wars na ulicach Raciborza! - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Racibórz: 16 drużyn z 57 uczestnikami stanęło na starcie tegorocznej gry miejskiej, na którą już po raz czwarty zaprosiło Raciborskie Centrum Kultury. Uczestnicy na swojej drodze spotkali m.in. mistrza JODĘ i Dartha Vadera.

To już czwarta edycja zabawy odbywającej się w ramach Dni Raciborza. W ubiegłym roku uczestnicy bawili się w rytmie szalonych lat 70-tych, dwa lata temu szukali superbohaterów, a w pierwszej edycji próbowali odnaleźć Racibora. Tym razem hasłem przewodnim gry były "Gwiezdne Wojny". Drużyny jak zwykle wyruszyły w drogę spod Raciborskiego Centrum Informacji. Ich zadaniem było zdobycie jak największej ilości punktów rozwiązując przeróżne zadania i dotarcie do mety w jak najkrótszym czasie.

Skąd pomysł na "Gwiezdne Wojny"? - Bo okazało się, że w Raciborzu jest wielu fanów filmu, więc postanowiliśmy połączyć tę historię z raciborskimi realiami - wyjaśnia Marta Buczkowska z Raciborskiego Centrum Kultury.

Dla uczestników Racibórz zamienił się w Raciborską Galaktykę, a poszczególne przystanki - w planety na których spotykali postaci ze słynnego filmu. - Przede wszystkim musicie wykazać się poczuciem humoru! - ostrzegła przed startem wszystkich uczestników koordynatorka gry.

Uczestnicy musieli m.in. udać się na ulicę złotego trunku na planetę Tatooine i odważyć się na tatuaż, następnie poddać się ćwiczeniom z mistrzem JODĄ, na jednej z planet uczestnicy musieli przekonać Vadera, by uwolnił Hana Solo, w końcu go odnaleźć  w tajnej bazie rebeliantów, na planecie HOTH - najstarszej zmrożonej, pysznej planecie w Raciborskiej Galaktyce. Kolejna planeta to spotkanie z księżniczką LEJĄ - trzeba było odgadnąć kim jest i skąd pochodzi, potem drużyna musiała ułożyć w kolejności najważniejsze przedmioty, jakie by zabrała w gwiezdną podróż. Na finał budowanie statków kosmicznych z chrupek kukurydzianych.

Drużyna Eli, Joli i Krzyśka. Przyznają, że zgłosili się do gry, bo to fajny pomysł na spędzenie wolnego czasu. - Nie liczymy na wygraną, ale najważniejszy jest sam udział - przyznał Krzysiek. - Co jest fascynującego w "Gwiezdnych Wojnach"? Wszystko! Te świetlne miecze, wybuchy w kosmosie, których nie powinno być słychać! - śmiała się Ela.

Dwóch Mariuszów i Grzegorz - chłopaki były przekonane, że zdobędą ziemię. - Jest nas trzech, damy radę! - przekonywali.

Mateusz i Przemek Grabowscy z Raciborza byli do gry przygotowani. Nie zapomnieli o odpowiednich strojach i świetlnych mieczach. - "Star Wars" spodobały mi się od razu. Już po pierwszej części chciałem oglądać kolejne! - przyznał jeden z chłopców.

O fantastyczne przebrania zadbali: Ala vel YODA, Jasiek vel HAN i Karina vel LEJA. - Jesteśmy wielkimi fanami "Gwiezdnych Wojen"! - deklarowali. Były pistolety, zielone uszy i miecze. - W grze bierzemy udział co roku, ale tym razem tematyka wyjątkowo dla nas trafiona! - przyznali.

Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród dziś około 19.00 na raciborskim OSiRze. Nagrody ufundowali: EXTREME SRC, Willa Emilia, Browar Rynek, Fitness Club ENDORFINA, Lodziarnia MIŚ w Raciborzu, Lodziarnia POD ORZECHEM w Baborowie, Restauracja BE QUICK, Fabryka Rzeczy Ciekawych, Studio reklamy TAVOR.

rck

Autor: Raciborskie Centrum Kultury,

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Tagi:
Posłuchaj

Komentarze (0)

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Materiały RTK
Regionalny Informator Ekologiczny
Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 01.05.2026
29 kwietnia 202618:04

Nasz Racibórz 01.05.2026

Nasz Racibórz 24.04.2026
23 kwietnia 202619:31

Nasz Racibórz 24.04.2026

Nasz Racibórz 17.04.2026
16 kwietnia 202616:24

Nasz Racibórz 17.04.2026

Nasz Racibórz 10.04.2026
9 kwietnia 202622:37

Nasz Racibórz 10.04.2026

Zobacz wszystkie
© 2026 Studio Margomedia Sp. z o.o.