Reklama

Najnowsze wiadomości

Kultura i edukacja16 czerwca 201408:20

Czerwcowy Turniej Przedszkolaków na Ostrogu

Czerwcowy Turniej Przedszkolaków na Ostrogu - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Racibórz:

„Awantury i wybryki” dzieci w trakcie Czerwcowego Turnieju Przedszkolaków już za nami. Turniej jak co roku zorganizowała Filia nr 2 Ostróg - MiPBP Racibórz.

W tym roku tematem przewodnim rozgrywek maluchów była twórczość Kornela Makuszyńskiego z okazji jego 130. rocznicy urodzin. Zaproszenie do udziału przyjęło pięć raciborskich przedszkoli oraz Zespół Szkól Specjalnych w Raciborzu. Pięcioosobowe drużyny rywalizowały w konkurencjach sportowych i literackich. Sporym wyzwaniem dla dzieci było układanie postaci Koziołka z puzzli oraz nauka zabawnej koziołkowej rymowanki. Turniejowe „wybryki” obserwował osobiście Koziołek Matołek, który żwawo wszystkim dzieciom dopingował. 

W trakcie Turnieju pamiętano o tym, że należy czytać dzieciom codziennie 20 minut dziennie, co od kilku lat propaguje Fundacja „ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom”. W związku z tym liczne przygody Mądrej Głowy zostały przeczytane przedszkolakom przez bibliotekarki. Po turniejowych harcach uczestnicy zmagań otrzymali dyplom, książkowy upominek oraz zostali poczęstowani napojami i słodyczami. 
Na zakończenie ogłoszono wyniki: 
I miejsce – Zespół Szkół Specjalnych w Raciborzu 
II miejsce - Przedszkole Nr 9 w Raciborzu 
III miejsce - Przedszkole nr 17 w Raciborzu

Autor: MiPBP, [email protected]

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Tagi:MiPBP

Komentarze (0)

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Sport21 marca 202621:23

Była przewaga, była gra. Lecz punktów brak, bo skuteczność zła [FOTO]

Była przewaga, była gra. Lecz punktów brak, bo skuteczność zła [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
3
Racibórz:

Sobotnie popołudnie miało być dla kibiców Unii Racibórz kolejnym powodem do radości. Po dwóch zwycięstwach na inaugurację rundy wiosennej oczekiwania były wysokie, a rywal – przynajmniej na papierze – wydawał się o wiele słabszy. Rzeczywistość ponownie pokazała jednak, że mecze z LKS 1908 Nędza rządzą się swoimi prawami. Choć przez długie fragmenty spotkania to gospodarze mieli optyczną przewagę, komplet punktów ostatecznie pojechał do Nędzy.

(greh)
Reklama
Reklama
Sport22 marca 202622:06

Sportowe podsumowanie weekendu

Sportowe podsumowanie weekendu - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Region:

Piłkarze od II ligi do C klasy Podokręgów Racibórz i Rybnik zapewnili swym kibicom mnóstwo emocji. Ciekawie było także w meczu II ligi siatkówki mężczyzn oraz w rywalizacji szczypiornistek pietrowickiego Startu. Sprawdź, jak poradził sobie zespół, któremu kibicujesz.

(greh)
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Materiały RTK
Regionalny Informator Ekologiczny
Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 20.03.2026
19 marca 202623:37

Nasz Racibórz 20.03.2026

Nasz Racibórz 13.03.2026
12 marca 202617:46

Nasz Racibórz 13.03.2026

Nasz Racibórz 06.03.2026
5 marca 202618:12

Nasz Racibórz 06.03.2026

Nasz Racibórz 27.02.2026
26 lutego 202618:56

Nasz Racibórz 27.02.2026

Zobacz wszystkie
© 2026 Studio Margomedia Sp. z o.o.