Reklama

Najnowsze wiadomości

Kultura i edukacja29 kwietnia 201415:18

Wizyta gości z Leverkusen w Gimnazjum nr 5

Wizyta gości z Leverkusen w Gimnazjum nr 5 - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Racibórz:

29. kwietnia 2014 w murach G5 gościła delegacja nauczycieli z niemieckiej szkoły w Leverkusen. Spotkanie odbyło się w ramach współpracy nawiązanej pomiędzy dwoma gimnazjami z Raciborza – G1 i G5, a szkołą w Leverkusen.

Goście zwiedzili szkołę, mieli także okazję zobaczyć występ Czarnego Teatru w wykonaniu naszych uczniów. Rano nauczyciele języka niemieckiego – pani Beata Rubin-Jałowiecka i Krystyna Cyfka oprowadzili gości po zamku raciborskim. Po południu w auli G5 odbyło się spotkanie robocze w sprawie ustalenia przyszłej współpracy pomiędzy szkołami. Następnie goście w towarzystwie nauczycieli Gimnazjum Nr 5 zwiedzili Arboretum Bramy Morawskiej. Duże wrażenie zrobił na nich budynek szkoły, jej wyposażenie i atmosfera oraz występ uczniów Czarnego Teatru. Po raz pierwszy zetknęli się z taką formą artystyczną. 

G5 współpracuje od dziesięciu lat ze szkołami partnerskimi z Chotebora (Czechy) i z Niemiec (Cottbus). W ramach współpracy w tym roku szkolnym odbył się wyjazd na narty do Czech. Jeszcze przed wakacjami nasi uczniowie, wraz ze swoimi czeskimi przyjaciółmi,wyjadą na 5 dni nad morze – do Międzyzdrojów. Grupa uczniów uda się również na pięciodniowy projekt polsko-niemiecki do Cottbus. 

G5

Autor: G5,

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Sport18 grudnia 202520:53

Pierwsza gala sportowa Unii Racibórz w RCK. Nagrody, podziękowania i wzruszające pożegnania [FOTO i WIDEO]

Pierwsza gala sportowa Unii Racibórz w RCK. Nagrody, podziękowania i wzruszające pożegnania [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

W czwartek, 18 grudnia, scena Raciborskiego Centrum Kultury wypełniła się emocjami. Tym razem nie za sprawą spektaklu teatralnego czy występu kabaretowego, lecz pierwszej w historii gali sportowej MKS Unii Racibórz. Wydarzenie stało się okazją do podsumowania mijającego roku, uhonorowania zawodników oraz wyrażenia wdzięczności wszystkim, którzy na co dzień wspierają funkcjonowanie i rozwój klubu.

(greh), fot. (greh), Oskar Tomeczek
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Materiały RTK
Regionalny Informator Ekologiczny
Dentica 24
ostrog.net
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 19.12.2025
18 grudnia 202521:43

Nasz Racibórz 19.12.2025

Nasz Racibórz 12.12.2025
11 grudnia 202519:49

Nasz Racibórz 12.12.2025

Nasz Racibórz 05.12.2025
8 grudnia 202511:20

Nasz Racibórz 05.12.2025

Nasz Racibórz 28.11.2025
27 listopada 202522:31

Nasz Racibórz 28.11.2025

Zobacz wszystkie
© 2025 Studio Margomedia Sp. z o.o.