Z Tworkowa do centrum nauki

Uczniowie klasy I i II gimnazjum ZSO w Tworkowie pojechali na wycieczkę do stolicy Polski. W programie Stare Miasto, Zamek Królewski, Krakowskie Przedmieście, Sejm, Nowy Świat, Cmentarz na Powązkach, pałac w Wilanowie i Centrum Nauki Kopernik.
Opiekunami były nauczycielki: Edyta Godowski, Agnieszka Glos i Celina Hanczuch. Jedną z pierwszych i głównych atrakcji była wizyta w Sejmie Rzeczpospolitej Polskiej, odbyta na zaproszenie posła Henryka Siedlaczka. Uczniowie i opiekunowie udali się na zwiedzanie gmachu parlamentu. - Nie przypominało ono zwykłego zwiedzania z przewodnikiem. Panowała miła i swobodna atmosfera. Poseł nawiązał wspaniałą nić porozumienia z tworkowską młodzieżą, wprowadził w tajniki pracy Sejmu. Pobyt został uwieczniony na wielu zdjęciach - relacjonują wychowawczynie.
Program wyjazdu był bardzo napięty, stąd też młodzież miała możliwość zwiedzenia i zobaczenia bardzo wielu obiektów architektonicznych Warszawy. Uczniowie zobaczyli Stadion Narodowy, jeden z najnowocześniejszych tego typu obiektów w Europie, zwiedzili ogrody, mieszczące się na dachu Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego, CENTRUM NAUKI KOPERNIK, Stare Miasto, Zamek Królewski, Krakowskie Przedmieście, Nowy Świat, Cmentarz na Powązkach, pałac w Wilanowie, Muzeum Powstania Warszawskiego, Grób Nieznanego Żołnierza, widzieli odprawę Warty Honorowej i wiele innych atrakcji. Niezapomnianym wydarzeniem był spektakl piosenki włoskiej w Teatrze Ateneum pt. „Amoroso” w reżyserii Artura Barcisia. Niektórzy uczniowie pierwszy raz w życiu byli w prawdziwym teatrze. Pogoda dopisała, wszystko poszło zgodnie z planem, także wycieczka została okrzyknięta mianem – udanej.
zso
fotorelacja tutaj


![Racibórz aktualizuje dokumentację dla kluczowego odcinka Regionalnej Drogi Racibórz–Pszczyna. Tak ma przebiegać nowa droga [PLANY] Racibórz aktualizuje dokumentację dla kluczowego odcinka Regionalnej Drogi Racibórz–Pszczyna. Tak ma przebiegać nowa droga [PLANY] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1785857544img-9701-.jpg)














![70 lat legendy na czterech kołach. Wyjątkowa wystawa Chevroletów Corvette podczas Fanny Days w Krowiarkach [ZAPOWIEDŹ] 70 lat legendy na czterech kołach. Wyjątkowa wystawa Chevroletów Corvette podczas Fanny Days w Krowiarkach [ZAPOWIEDŹ] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1785780318chevrollet2-2-1-.jpg)
































Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany