Reklama

Najnowsze wiadomości

Kultura i edukacja31 marca 201411:08

Brzechwa i Tuwim w przedszkolu w Górkach Śl.

Brzechwa i Tuwim w przedszkolu w Górkach Śl. - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Racibórz:

22 dzieci z przedszkoli z całej gminy: Babic, Łęgu, Nędzy i oczywiście Górek Śląskich wzięło udział w Gminnym Konkursie Recytatorskim jaki organizuje już od kilku lat górecka placówka.

- Poziom występów nas zaskoczył, dzieci były świetnie przygotowane - podkreśla Jolanta Kupczyk, dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Górkach Śl. W tym roku hasłem przewodnim konkursu był motyw przyrody w wierszach Jana Brzechwy i Juliana Tuwima. 

Przed jury konkursowym w Górkach Śląskich wystąpiło 22 przedszkolaków z całej gminy - z placówek w Babicach, Łęgu, Nędzy, nie zabrakło oczywiście gospodarzy. Komisja składająca się z pań, które przygotowały maluszki do konkursu oceniała poziom recytacji, długość prezentacji, a nawet stroje dzieci. - Poziom był bardzo wysoki, jury nie mogło się zdecydować, więc wszystkim występującym przyznano pierwsze miejsce - relacjonuje dyrektorka ZSP. Przedszkola i dzieci otrzymały w nagrodę książeczki, gry, puzzle, słodycze i pamiątkowe dyplomy. 

- Tego typu wydarzenia poza możliwością zaprezentowania artystycznych umiejętności, pomagają dzieciom przezwyciężyć tremę, a to bardzo ważne i pomocne na przyszłość - w środowisku szkolnym, a potem dorosłym życiu - dodaje dyrektor Kupczyk. 

Przezwyciężać tremę dzieci będą miały okazję także w najbliższą niedzielę 6 kwietnia - ZSP w Górkach Śl. organizuje kiermasz wielkanocny - będą występy dzieci z przedszkola i szkoły, kiermasz ozdób wielkanocnych i kawiarenka z domowymi słodkościami. Początek o godz. 15.00. 

ug

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Tagi:

Komentarze (0)

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Sport15 marca 202621:57

Sportowe podsumowanie weekendu

Sportowe podsumowanie weekendu - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Region:

Podczas weekendu kibice nie mogli narzekać na brak sportowych emocji. Grali piłkarze od II ligi do C klasy Podokręgu Racibórz. Ciekawych momentów nie zabrakło także w Zoo-Mar JP Telebim RLPS oraz w rozgrywkach II ligi śląskiej siatkówki mężczyzn. Sprawdź, jak poradziła sobie drużyna, której kibicujesz.

(greh)
Reklama
Reklama
Reklama
Sport15 marca 202615:05

Decydująca końcówka w Nędzy. Tobiasz Wodecki bohaterem Silesii [FOTO]

Decydująca końcówka w Nędzy. Tobiasz Wodecki bohaterem Silesii [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Nędza:

W sobotnim meczu klasy okręgowej kibice zgromadzeni na stadionie w Nędzy obejrzeli spotkanie pełne walki, emocji i zwrotów akcji. W starciu LKS 1908 Nędza z LKS Silesia Lubomia nie zabrakło ostrych starć, dwóch czerwonych kartek oraz bramek, które ostatecznie przesądziły o zwycięstwie gości.

Oskar Tomeczek
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Materiały RTK
Regionalny Informator Ekologiczny
Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 13.03.2026
12 marca 202617:46

Nasz Racibórz 13.03.2026

Nasz Racibórz 06.03.2026
5 marca 202618:12

Nasz Racibórz 06.03.2026

Nasz Racibórz 27.02.2026
26 lutego 202618:56

Nasz Racibórz 27.02.2026

Nasz Racibórz 20.02.2026
20 lutego 202610:40

Nasz Racibórz 20.02.2026

Zobacz wszystkie
© 2026 Studio Margomedia Sp. z o.o.