Reklama

Najnowsze wiadomości

Kultura i edukacja27 lutego 201419:03

Tygrys Pietrek dla najmłodszych widzów

Tygrys Pietrek dla najmłodszych widzów - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Racibórz:

15 marca o godz. 16.00 w Raciborskim Centrum Kultury przy ul. Chopina, kolejna fantastyczna okazja do spotkania się najmłodszych widzów z teatrem. Ze spektaklem "Tygrys Pietrek" przyjeżdża do RCK Śląski Teatr Lalki i Aktora ATENEUM w Katowicach.

Sztuka, adresowana do najmłodszych widzów, należy do klasyki dramaturgii teatru lalek. Sympatyczna baśń o dojrzewaniu i pokonywaniu własnych słabości, o wyraźnym, czytelnym dla małego dziecka przesłaniu, zrealizowana została w formie łączącej żywy plan z lalkami i maskami. Dynamiczne, rozśpiewane i roztańczone przedstawienie nawiązuje do konwencji cyrkowej. Spektakl w reżyserii Krystiana Kobyłki, a w obsadzie znajdzie się Mirosław Kotowicz, raciborzanin, wychowanek Teresy Okaj, dziś aktor Teatru Lalki i Aktora ATENEUM w Katowicach, znany także ze szklanego ekranu, m.in. z serialu "Pierwsza miłość".

Raciborskie Centrum Kultury zachęca, by obcować ze sztuką od najmłodszych lat. - To odwiedzenie nowego miejsca, to obcowanie ze sztuką, z czymś co nie dzieje się wyłącznie w telewizji czy w komputerze, ale dzieje się na żywo, na scenie. Dzieci mają okazję przeżyć coś zupełnie inaczej, coś co dzieje się na żywo odbiera się zupełnie inaczej, intensywniej. A do tego mają okazję doświadczyć wspaniałej scenerii, zapierających dech w piersiach rekwizytów, pięknej gry aktorskiej. Liczymy, że obcowanie ze sztuką w młodym wieku, będzie procentować w dorosłym, że zamiłowanie do teatru pozostanie - mówi Janina Wystub, dyrektor Raciborskiego Centrum Kultury.

"Tygrys Pietrek" już 15 marca o godz. 16.00 w Raciborskim Centrum Kultury przy ul. Chopina. Bilety w cenie 15 zł do nabycia w kasach RCK: RDK , ul. Chopina 21 tel. 32 412 32 45 oraz DK STRZECHA, ul. Londzina 38 tel. 32 415 32 14, a także na stronie internetowej www.rck.com.pl.

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama
Tagi:
Posłuchaj

Komentarze (0)

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Sport15 marca 202621:57

Sportowe podsumowanie weekendu

Sportowe podsumowanie weekendu - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Region:

Podczas weekendu kibice nie mogli narzekać na brak sportowych emocji. Grali piłkarze od II ligi do C klasy Podokręgu Racibórz. Ciekawych momentów nie zabrakło także w Zoo-Mar JP Telebim RLPS oraz w rozgrywkach II ligi śląskiej siatkówki mężczyzn. Sprawdź, jak poradziła sobie drużyna, której kibicujesz.

(greh)
Reklama
Reklama
Reklama
Sport15 marca 202615:05

Decydująca końcówka w Nędzy. Tobiasz Wodecki bohaterem Silesii [FOTO]

Decydująca końcówka w Nędzy. Tobiasz Wodecki bohaterem Silesii [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Nędza:

W sobotnim meczu klasy okręgowej kibice zgromadzeni na stadionie w Nędzy obejrzeli spotkanie pełne walki, emocji i zwrotów akcji. W starciu LKS 1908 Nędza z LKS Silesia Lubomia nie zabrakło ostrych starć, dwóch czerwonych kartek oraz bramek, które ostatecznie przesądziły o zwycięstwie gości.

Oskar Tomeczek
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Materiały RTK
Regionalny Informator Ekologiczny
Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 13.03.2026
12 marca 202617:46

Nasz Racibórz 13.03.2026

Nasz Racibórz 06.03.2026
5 marca 202618:12

Nasz Racibórz 06.03.2026

Nasz Racibórz 27.02.2026
26 lutego 202618:56

Nasz Racibórz 27.02.2026

Nasz Racibórz 20.02.2026
20 lutego 202610:40

Nasz Racibórz 20.02.2026

Zobacz wszystkie
© 2026 Studio Margomedia Sp. z o.o.