Pełna sala śmiechu na Dańcu w RCK

- Świetny facet! - zachwyca się pani Urszula z Krzyżanowic. - Naprawdę potrafi rozbawić, co nie jest znów takie oczywiste u kabareciarzy! - dodaje. Marcin Daniec, jeden z najpopularniejszych polskich artystów kabaretowych, występujący na scenie od ponad 20 lat, bawił publiczność Raciborskiego Centrum Kultury.
Artysta z nowym programem uświetnił swoim występem odbywającą się w RCK nieco wcześniej Galę Sportu. - Ja, pierwszy kibic RP bardzo liczę na skecz sportowy. Ten szalik i ten jego dowcip! Mimo, że trochę się naśmiewa z naszych reprezentacji, to płaczę wtedy ze śmiechu. - uśmiecha się pan Andrzej z Raciborza.
Marcin Daniec w genialny sposób nawiązuje nić porozumienia z publicznością. Niejednokrotnie wplątując widzów w swoje monologi, czyni ich bohaterami przedstawienia. Potrafi naśladować głosy znanych ze sceny artystycznej osób, życia politycznego i komentatorów sportowych.
- Jestem bardzo wdzięczny za zaproszenie do Raciborza, tym bardziej, że jak moja menadżerka obliczyła, w Polsce działa dziś ponad 190 kabaretów! Będę dziękował panu prezydentowi i gratulował poczucia humoru - śmiał się w wywiadzie Marcin Daniec. Na scenie jak zwykle królowały skecze "o nas samych i o tym "co wyprawiają panowie z góry". - Pójdę dziś na maksa! A żeby tak nazwali mnie czempionem Raciborza! - mówił przed występem nawiązując do wcześniejszej Gali Sportu.
Marcina Dańca znamy głównie z czterech jego najpopularniejszych wcieleń scenicznych, jak Pan Ignacy, szary obywatel w kiepskim odzieniu, dzierżący na nosie wielkie okulary z ubezpieczalni, Waldemar K., czyli typowy cwaniaczek po ośrodku rehabilitacyjnym i oczywiście Marcinek, czyli we własnej osobie Marcin Daniec, jako duże dziecko, mówi dziecięcym głosikiem o sprawach z życia dorosłych.
rck
fot. A. Prusowski













































![Pożar hali w Pawłowie. W akcji przy ul. Gamowskiej jedenaście zastępów [FOTO i WIDEO] Pożar hali w Pawłowie. W akcji przy ul. Gamowskiej jedenaście zastępów [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_176656572882ad1b7a-75e1-4847-a05c-fc803d3aa018-2-.jpg)


![Pożar na obwodnicy Raciborza [RAPORT 998] Pożar na obwodnicy Raciborza [RAPORT 998] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_17665706173eeca7a5-b018-48f2-be99-860b7c1d1a95-.jpg)


![Seria zdarzeń drogowych i interwencji strażaków [RAPORT 998] Seria zdarzeń drogowych i interwencji strażaków [RAPORT 998] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1766482370603854012-1173196208297703-2705687028020719186-n-2-.jpg)

![Cicha noc rozbrzmiała w raciborskich świątyniach. Boże Narodzenie jako święto wiary i bliskości [FOTO i WIDEO] Cicha noc rozbrzmiała w raciborskich świątyniach. Boże Narodzenie jako święto wiary i bliskości [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1766650097dsc-6342-.jpg)




![Czego mieszkańcy i włodarze życzą na Boże Narodzenie i Nowy Rok [ SONDA] Czego mieszkańcy i włodarze życzą na Boże Narodzenie i Nowy Rok [ SONDA] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1766567714zrzut-ekranu-2025-12-24-o-10-14-44-.png)









![Gmina Rudnik ogłosiła przetarg na swój odcinek trasy rowerowej Blue Velo [MAPA] Gmina Rudnik ogłosiła przetarg na swój odcinek trasy rowerowej Blue Velo [MAPA] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_17666564631707559924dsc-5535-2-.jpg)






















Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany