Zobaczyli podniebne skarby w Krakowie

Dzieci spędzające ferie zimowe z Miejską i Powiatową Biblioteką Publiczną w Raciborzu opuściły na jeden dzień książnicę, aby zwiedzić Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie.
Miasto Kraka przywitało Raciborzan śniegiem, wiatrem i mrozem. W Muzeum natomiast czekał na dzieci doskonale przygotowany przewodnik, wręcz pasjonat, który wyczerpująco opowiadał o zbiorach i historii lotnictwa. Eksponaty z czasów dwóch wojen światowych przywołały opowieść o tamtych czasach m.in. o bohaterskich lotnikach walczących nad Anglią. Wydawałoby się, że tak odległe czasy nie zainteresują najmłodszych. Nic bardziej błędnego! Dzieci zadawały mnóstwo pytań, na które otrzymywały obszerne odpowiedzi, które z kolei prowokowały następne pytania. Dwie godziny spędzone wśród maszyn podniebnych szlaków minęły bardzo szybko i czas było udać się w drogę powrotną, przystając na ciepły posiłek w McDonald’s.
mipbp






















![Potrącenie dwóch 8-latków na ulicy Kozielskiej w Raciborzu. Policja wyjaśnia okoliczności zdarzenia [FOTO] Potrącenie dwóch 8-latków na ulicy Kozielskiej w Raciborzu. Policja wyjaśnia okoliczności zdarzenia [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1781694081714764500-1007120638686412-1402528087230468236-n-.jpg)

![Błyskawiczna reakcja policjantów podczas pożaru mieszkania na Katowickiej [WIDEO] Błyskawiczna reakcja policjantów podczas pożaru mieszkania na Katowickiej [WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_178159573317814328451000008970-2-.jpg)
























![Spędź lato z raciborską biblioteką [oferta zajęć dla dzieci] Spędź lato z raciborską biblioteką [oferta zajęć dla dzieci] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1781628692img-5882-m-.jpg)




















Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany