PWSZ: Studenci wspólnie przeciw białaczce

W holu i na pierwszym piętrze PWSZ oraz na parterze w Galerii Młyńskiej trwa dziś i jutro rejestracja potencjalnych dawców szpiku kostnego. Na chętnych, których nie brakuje, czeka kilkudziesięciu wolontariuszy. Dla ciebie to 5 minut, dla kogoś całe życie – tak brzmi hasło tegorocznej kampanii organizowanej przez Fundację DKMS.
- Działamy dziś i jutro od 11:00 do 18:00 w PWSZ i Galerii Młyńskiej - mówi Julia Parzonka, ambasadorka akcji w Raciborzu. - Jest zainteresowanie, cieszy nas, że nie rejestrują się tylko studenci, ale w ogóle mieszkańcy miasta - dodaje.
Zanim pobrany zostanie wymaz, potencjalny dawca odpowiada na kilka pytań w ankiecie, którą przeprowadza wolontariusz. Wszystko trwa jednak nie dłużej niż 5 minut. Każdy człowiek pomiędzy 18 a 55 rokiem, który waży minimum 50 kilogramów, a nie ma zbyt dużej nadwagi może zostać dawcą. - To dla nas budujące, że możemy być pomocni, dlatego zdecydowaliśmy się wziąć udział. Zobaczyliśmy stoisko i to był impuls, decyzja: TAK - mówili studenci.
kb
Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany