DFK Racibórz Centrum miało wczoraj Oktoberfest

Członkowie koła DFK Racibórz-Centrum (mniejszości niemieckiej) urządzili wczoraj w swojej siedzibie przy ul. Wojska Polskiego Oktoberfest. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć oraz krótkiego materiału video z tego wydarzenia.
To już długoletnia tradycja organizowania zabaw przez Zarząd Koła DFK Racibórz – Centrum. Raciborskie spotkanie jest namiastką monachijskich dożynek chmielowych znanych na całym świecie, jednak wpisuje się w tradycje niemieckie kultywowane na Śląsku przez DFK. Dało możliwość spotkania przyjaciół i znajomych, porozmawiania oraz pośpiewania po niemiecku. Oprawę muzyczną zapewnił zespół Bailar z Bolesławia. Wśród wielu wspólne odśpiewanych pieśni znalazły się m.in. "Oberschlesien ist mein liebes Heimatland","Einen Stern". "Oberschlesien ist mein liebes Heimatland" - to jest swego rodzaju hymnem Mniejszości. Po trzech godzinach dobrej zabawy Teresa Kiończyk poinformowała zebranych, że w tym roku planowany jest jeszcze wieczór filmowy, warsztaty rękodzieła tzw. bastlowanie, spotkanie mikołajkowe oraz Feuerzangenbowle. Wszystkich gości oficjalnie przywitał przewodniczący Wilibald Fabian.
Fot. AW
















































![Potrącenie dwóch 8-latków na ulicy Kozielskiej w Raciborzu. Policja wyjaśnia okoliczności zdarzenia [FOTO] Potrącenie dwóch 8-latków na ulicy Kozielskiej w Raciborzu. Policja wyjaśnia okoliczności zdarzenia [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1781694081714764500-1007120638686412-1402528087230468236-n-.jpg)
















































Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany