Reklama

Najnowsze wiadomości

Kultura i edukacja17 września 201312:02

W Kietrzu powstał Zespół Szkolno-Przedszkolny

W Kietrzu powstał Zespół Szkolno-Przedszkolny - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Region:

Od 1 września kietrzańskie przedszkole działające przy ulicy Długiej oraz Publiczna Szkoła Podstawowa przy ulicy Głowackiego funkcjonują pod wspólnym szyldem Zespołu Szkolno-Przedszkolnego. Na razie to tylko zmiana administracyjna, ale władze gminy mają zamiar dostosować budynek szkoły do potrzeb najmłodszych dzieci i przenieść maluchy z Długiej na Głowackiego.

Połączenie dwóch placówek w jedną jest wynikiem planów stworzenia Specjalnej Strefy Demograficznej w województwie opolskim. - Funkcjonowanie strefy ma na celu m.in. tworzenie nowych ośrodków przyjaznych tak dla osób starszych, jak i najmłodszych mieszkańców także naszej gminy, aby zminimalizować proces depopulacji regionu opolskiego – wyjaśnia wiceburmistrz Jacek Karpina.

Koncepcja połączenia dwóch placówek jest równoznaczna ze staraniami gminy o pozyskanie pieniędzy na przeprowadzenie adaptacji budynku szkoły, by przedszkolaki były tam bezpieczne i miały zapewnioną pełną opiekę i edukację.

Przedszkole zostanie przeniesione do budynku szkoły najprawdopodobniej w 2016 roku. Specjalną Strefę Demograficzną planuje wdrożyć opolski Urząd Marszałkowski w ramach nowego okresu programowania na lata 2014-2020. - My jako gmina również się do tego przygotowujemy. Wydzielenie w budynku szkoły części dla przedszkolaków jest częścią tych działań – mówi burmistrz Kietrza, Józef Matela. Zdaniem burmistrza, przeniesienie przedszkola do szkoły poprawi rodzicom warunki opieki, skróci czas dowożenia dzieci, bo nie będą musieli transportować swoich pociech do dwóch różnych punktów położonych w oddalonych od siebie częściach miasta.

Gmina chce również starać się o dofinansowanie na adaptację budynku szkoły. A co się stanie z budynkiem po przedszkolu? - Tam ma powstać dom dziennego pobytu dla osób starszych, a w nim sale do rehabilitacji, sala telewizyjna czy kuchnia, w której starsi ludzie będą mogli na przykład wspólnie gotować – wymienia burmistrz Matela.

KB

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama
Tagi:
Zobacz film z RTK
Posłuchaj

Komentarze (0)

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Materiały RTK
Regionalny Informator Ekologiczny
Dentica 24
ostrog.net
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 19.12.2025
18 grudnia 202521:43

Nasz Racibórz 19.12.2025

Nasz Racibórz 12.12.2025
11 grudnia 202519:49

Nasz Racibórz 12.12.2025

Nasz Racibórz 05.12.2025
8 grudnia 202511:20

Nasz Racibórz 05.12.2025

Nasz Racibórz 28.11.2025
27 listopada 202522:31

Nasz Racibórz 28.11.2025

Zobacz wszystkie
© 2025 Studio Margomedia Sp. z o.o.