Dyzio Gimnazjalista triumfuje na Ukrainie

Szkolne czasopismo Gimnazjum Nr 3 im. A. Weltzla w Raciborzu - „Dyzio Gimnazjalista” zdobyło 1 miejsce w międzynarodowym konkursie dla młodych dziennikarzy - XVI International Competition for School Media. 26 kwietnia odbyła się uroczysta gala rozdania nagród w Mikołajewie na Ukrainie.
Szkolne czasopismo Gimnazjum Nr 3 im. A. Weltzla w Raciborzu - „Dyzio Gimnazjalista” zdobyło 1 miejsce w międzynarodowym konkursie dla młodych dziennikarzy - XVI International Competition for School Media. 26 kwietnia odbyła się uroczysta gala rozdania nagród w Mikołajewie na Ukrainie, podczas której redaktorzy Dyzia Gimnazjalisty: Natalia Obłąg i Aleksandra Nowak, odebrali dyplom i nagrody. W tym samym dniu miała miejsce konferencja prasowa z organizatorami konkursu, przedstawicielami międzynarodowych szkolnych redakcji oraz z zaproszonymi na tę okazję gośćmi. Jednym z nich był Włodzimierz Mostowoj – przewodniczący komisji etyki dziennikarskiej na Ukrainie. Dyziowcy mieli okazję z nim porozmawiać i zdobyć dla swojego czasopisma autograf.
Młodzi redaktorzy z Raciborza przebywali na Ukrainie od 24 – 27 kwietnia. W pierwszym dniu pobytu – 24. kwietnia delegacja z Gim3 w Raciborzu pojechała do Kijowa, gdzie spotkała się z gruzińską redakcją szkolną. Obie grupy uczestniczyły w spotkaniu z Sergiejem Tomilenko, wiceprezesem Narodowej Unii Dziennikarzy Ukrainy. Młodzi dziennikarze dzielili się swoimi spostrzeżeniami na temat szkolnych mediów na Ukrainie, w Polsce i w Gruzji. Następnie obie delegacje zobaczyły najciekawsze zabytki stolicy Ukrainy, Kijowa m.in. Plac Niepodległości – Majdan, Muzeum Wody, Złote Wrota, Sobór Michajłowski. Wieczorem obie delegacje pojechały do Mikołajewa k. Odessy.
Pobyt polskiej delegacji na uroczystej gali w Mikołajewie był okazją do zaprezentowania czasopisma „Dyzio Gimnazjalista” na forum międzynarodowym poprzez prezentację multimedialną oraz spotkania warsztatowe w małych grupach. Raciborska delegacja nawiązała nowe kontakty ze szkołami m.in. z Ukrainy, Gruzji. W ostatnim dniu pobytu na Ukrainie przedstawiciele Gimnazjum Nr 3 im. Augustyna Weltzla zwiedzili najciekawsze zabytki Mikołajewa na Ukrainie.
g3





![Uwaga! Ważna informacja dotycząca parkingu przy Szpitalu Rejonowym w Raciborzu [KOMUNIKAT] Uwaga! Ważna informacja dotycząca parkingu przy Szpitalu Rejonowym w Raciborzu [KOMUNIKAT] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1781849472grafika-1-nowy-cennik-vii-2026-.png)












![Policjanci i świadek uratowali 89-letnią kobietę po nagłym zatrzymaniu krążenia w Raciborzu [WIDEO] Policjanci i świadek uratowali 89-letnią kobietę po nagłym zatrzymaniu krążenia w Raciborzu [WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_178185364655-941825-2-.jpg)




![Wielka bitwa pod Raciborzem [FOTO i WIDEO] Wielka bitwa pod Raciborzem [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1781990054bez-nazwy-228-.jpg)

![XV Gala Zespołu Tanecznego SKAZA rozpoczęta. Pierwsza odsłona za nami [FOTO i WIDEO] XV Gala Zespołu Tanecznego SKAZA rozpoczęta. Pierwsza odsłona za nami [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1781935704dsc-4054-.jpg)




![Średniowiecze ożyło w Raciborzu! Wielka bitwa wojów i klimat dawnych wieków w Arboretum [FOTO i WIDEO] Średniowiecze ożyło w Raciborzu! Wielka bitwa wojów i klimat dawnych wieków w Arboretum [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1781953743dsc-4569-2-.jpg)

![Młody Widzew bezkonkurencyjny w Raciborzu. Zwyciężył w międzynarodowym V4Cup [FOTO] Młody Widzew bezkonkurencyjny w Raciborzu. Zwyciężył w międzynarodowym V4Cup [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1781976441dsc-2797-.jpg)














![Dzień średniowiecznych emocji w obiektywie [FOTO i WIDEO] Dzień średniowiecznych emocji w obiektywie [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1781990929dsc-3251-.jpg)







Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany