Gimnazjaliści z G1 odebrali nagrody

Gimnazjum nr 1 po raz kolejny może poszczycić się dużą liczbą laureatów i finalistów wojewódzkich konkursów przedmiotowych organizowanych przez Śląskie Kuratorium Oświaty w Katowicach. W historii zkoły tytuł finalisty uzyskało aż 132 uczniów, a 57 uhonorowano mianem laureata. W tym znakomitym gronie znaleźli się uczestnicy tegorocznych konkursów: 15 gimnazjalistów zostało finalistami WPK, a siedmiu spośród nich zdobyło tytuł laureata.
W Teatrze Ziemi Rybnickiej odbyło się wręczenie dyplomów dla laureatów wojewódzkich konkursów przedmiotowych. Uczestniczyło w nich wielu uczniów raciborskich szkół. Oprócz zaszczytnego tytułu laureata uczestnicy zostali zwolnieni z danej części egzaminu, z którym już za parę dni gimnazjaliści będą musieli się zmierzyć. – Konkurs nie był trudny. W przygotowaniach pomogła mi moja pani- powiedziała nam 16-letnia Annika - tegoroczna i zeszłoroczna laureatka z języka niemieckiego. – Zwolnienie z egzaminu to największa motywacja. To nie tylko krótkotrwała praca, do tego trzeba przygotowywać się przez cały rok wraz z pomocą nauczycieli – podsumowała Joanna Chlebus, uczennica trzeciej klasy – zeszłoroczna laureatka z języka polskiego i matematyki, która w tym roku również została podwójną laureatką – z chemii i matematyki.
Laureaci i finaliści Gimnazjum nr 1 w Raciborzu :
Język Polski :
Natalia Zamkotowicz (Laureat)
Martyna Hanak (Finalista)
Julia Biały (Finalista)
Język niemiecki:
Annika Lamla (Laureat)
Mateusz Bedrunka (Finalista)
Martyna Mecner (Finalista)
Natalia Górecka (Finalista)
Język angielski:
Natalia Zamkotowicz (Finalista)
Historia:
Jan Komarnicki(Laureat)
Zofia Kunysz(Laureat)
Geografia:
Izabela Radwan(Laureat)
Matematyka:
Joanna Chlebus (Laureat)
Jarosław Bugiel (Finalista)
Chemia:
Joanna Chlebus (Laureat)
Biologia:
Tomasz Bednarski (Finalista)
nk
![Rusza rewitalizacja centralnej części Rynku w Raciborzu. Ratusz ogłosił przetarg [FOTO] Rusza rewitalizacja centralnej części Rynku w Raciborzu. Ratusz ogłosił przetarg [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1773827025zrzut-ekranu-2026-03-18-o-10-39-08-.png)




![Smutne obrazki z rezerwatu Łężczok [FOTO] Smutne obrazki z rezerwatu Łężczok [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1773823750zrzut-ekranu-2026-03-18-o-09-48-45-.png)






![Seria interwencji straży pożarnej w powiecie raciborskim [RAPORT 998] Seria interwencji straży pożarnej w powiecie raciborskim [RAPORT 998] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_17737345191773257937img-6577-2-.jpg)





































Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany