Reklama

Najnowsze wiadomości

Kultura i edukacja22 marca 201314:50

W Ekonomiku wiedzą jak pomnażać pieniądze

W Ekonomiku wiedzą jak pomnażać pieniądze - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Powiat:

W Zespole Szkół Ekonomicznych w Raciborzu odbyła się dziś 3. edycja Powiatowego Konkursu Wiedzy Ekonomicznej pod hasłem "Młody Inwestor, czyli jak pomnażać pieniądze?". Do udziału w rywalizacji przystąpiło aż 10 drużyn. Najlepszą ekipą okazała się drużyna z Gimnazjum w Cisku.

Gimnazjaliści zaproszeni do Ekonomika, tak jak w latach ubiegłych drużynowo rozwiązywali zadania z zakresu przedsiębiorczości. Po pierwszym etapie wyłoniono 3 drużyny, które dostały się do finału. Do tej części konkursu dostały się drużyny z: Gimnazjum nr 1 w Raciborzu, Gimnazjum w Lubomi i Gimnazjum w Cisku. Jak przyznają organizatorzy przedsięwzięcia rywalizacja była dość zacięta, a uczniowie rewelacyjnie przygotowani. - Drugi etap - quiz ekonomiczny - składał się z 5 rund pytań za 1 punkt lub za 3 punkty. Drużyny chętnie wybierały pytania bez wariantów odpowiedzi, czyli te za 3 punkty. Rywalizacja była naprawdę poważna, dlatego też potrzebna była dogrywka - powiedział nam Paweł Ptak, nauczyciel z ZSE.

- Uczniowie odpowiadali na pytania dotyczące giełdy, inwestycji, banków, depozytów i lokat - wyjaśniła nam Justyna Kwaśny, nauczycielka w ZSE. Po dogrywce okazało się, że najwięcej punktów zdobyli uczniowie z Gimnazjum w Cisku. Drugie miejsce zajęli przedstawiciele Gimnazjum nr 1 w Raciborzu. Trzecie natomiast zdobyli uczniowie z Gimnazjum w Lubomi. - Uczniowie byli naprawdę dobrze przygotowani. Z roku na rok poziom konkursu jest coraz wyższy - podsumowała Justyna Kwaśny. Za organizację konkursu byli odpowiedzialni nauczyciele przedmiotów zawodowych w ZSE: Jolanta Sbeczka, Olga Małek, Agnieszka Raczkowska, Paweł Ptak i Justyna Kwaśny.

Wyniki:

1. miejsce Gimnazjum w Cisku
Radosław Żygadło
Dorota Piechulek
Paweł Stefanides

2. miejsce Gimnazjum nr 1 w Raciborzu
Kaja Zubko
Tomasz Wróbel
Paulina Mosler

3. miejsce Gimnazjum w Lubomi
Jakub Szczuka
Jakub Pieczka
Jakub Dziwisz

Sisi

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Zobacz film z RTK

Komentarze (0)

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Sport20 czerwca 202619:29

Młody Widzew bezkonkurencyjny w Raciborzu. Zwyciężył w międzynarodowym V4Cup [FOTO]

Młody Widzew bezkonkurencyjny w Raciborzu. Zwyciężył w międzynarodowym V4Cup [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Stadion przy ulicy Srebrnej w Raciborzu ponownie stał się areną piłkarskich zmagań młodych zawodników z Polski i zagranicy. W sobotnie przedpołudnie oraz wczesne godziny popołudniowe rozegrano trzeci turniej w ramach V4Cup o Puchar Prezydenta Miasta Raciborza Jacka Wojciechowicza. W zawodach udział wzięło szesnaście drużyn, które przez wiele godzin rywalizowały o końcowy triumf.

red., fot. Jan Ptak
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Materiały RTK
Regionalny Informator Ekologiczny
Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 19.12.2026
19 czerwca 202608:55

Nasz Racibórz 19.12.2026

Nasz Racibórz 12.06.2026
11 czerwca 202620:34

Nasz Racibórz 12.06.2026

Nasz Racibórz 05.06.2026
5 czerwca 202616:09

Nasz Racibórz 05.06.2026

Nasz Racibórz 29.05.2026
28 maja 202620:39

Nasz Racibórz 29.05.2026

Zobacz wszystkie
© 2026 Studio Margomedia Sp. z o.o.