Poznaj tajniki internetu w Bibliotece

Biblioteka w Raciborzu zachęca do wspólnego odkrywania tejemnic Internetu! Od 18 do 24 marca w oddziałach i filiach biblioteki odbędą się spotkania w ramach międzynarodowej kampanii „Tydzień z Internetem 2013”, która ma pokazać różne ciekawe i pożyteczne zasoby, jakie można znaleźć w sieci.
20 marca o godz. 10.30 w Oddziale dla Dzieci na ul. Kasprowicza 12 odbędą się zajęcia pn. „Usiądź na moim miejscu”. Uczestnicy dowiedzą się, jakich trudności doświadczają osoby niepełnosprawne, korzystając z komputera i Internetu; spróbują zalogować się na portalu społecznościowym mając na rękach zimowe rękawice, następnie napiszą prosty tekst, nie widząc monitora. Obejrzą także mało znany teledysk przy wyłączonym dźwięku i na podstawie samego obrazu będą starali się opisać, o czym jest piosenka i jaką ma melodię. Tego samego dnia o godz. 14.00 zapraszamy wszystkich chętnych, a szczególnie osoby powyżej 50 roku życia do Oddziału Muzycznego (ul. Kasprowicza 12) na „Koncert życzeń”. Podczas spotkania uczestnicy wyruszą w muzyczną podróż, podczas której będą mieli okazję odkryć zasoby serwisu YouTube. Wspólnie wyszukają, a następnie wysłuchają (a nawet odśpiewają!) ulubione piosenki. Będą mogli również podzielić się wspomnieniami i anegdotami związanymi z danym utworem. Będzie dużo hałasu, uśmiechu i mnóstwo dobrej zabawy!
21 marca o godz. 10.00 w Wypożyczalni i Czytelni Oświatowo-Naukowej na Rynku odbędą się zajęcia dla osób, które jeszcze nigdy nie zetknęły się z Internetem. Spotkanie „Pierwszy krok w cyfrowy świat” poprowadzą Latarnicy Polski Cyfrowej. Każdy uczestnik dowie się, jakie użyteczne dla siebie informacje może znaleźć w Internecie, w jak sposób i gdzie ich szukać. Będą więc i ćwiczenia z wyszukiwarką, i przeglądanie ciekawych zasobów internetowych np. zbiorów muzealnych, a nawet oglądanie internetowej mapy nieba!
I na zakończenie, w sobotnie przedpołudnie zapraszamy dzieci, młodzież, dorosłych, osoby starsze oraz całe rodziny na spotkanie „W 80 minut dookoła świata”. To wirtualna podróż po wielu kontynentach - wspólna zabawa pozwalająca na integrację. Uczestnicy, dobrani w drużyny, będą przeprawiać się przez dżunglę, pustynię, kanion, odwiedzą Wielką Rafę Koralową, zobaczą, jak wygląda plac przed Luwrem i najlepiej zachowane miasto Inków – Machu Picchu. Będą musieli także wykonać różne zadania – np. odnaleźć egzotyczne miejsce na internetowej mapie czy odczytać ciekawostki na temat znalezionych miejsc. Nie będzie drużyn zwycięskich ani przegranych – chodzi o to, by wszyscy wspólnie w 80 minut objechali świat i dobrze się przy tym bawili! To spotkanie odbędzie się 23 marca o godz. 11.00 w Oddziale dla Dzieci na ul. Kasprowicza 12.
Kampanii towarzyszyć będzie konkurs „Odkrycia – Przeżycia”, w którym może wziąć udział zarówno nasza Biblioteka, jak i osoby indywidualne uczestniczące w spotkaniu. Do wygrania cenne nagrody!
mipbp





![Griswoldowo niedaleko Raciborza. Nowa Wioska w świątecznej szacie [FOTO i WIDEO] Griswoldowo niedaleko Raciborza. Nowa Wioska w świątecznej szacie [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1766685665img-2917-.jpg)


![14 ofert na budowę Blue Velo w gminie Krzyżanowice. Najtańsza o blisko 6,7 mln zł niższa od budżetu [PRZEBIEG TRASY] 14 ofert na budowę Blue Velo w gminie Krzyżanowice. Najtańsza o blisko 6,7 mln zł niższa od budżetu [PRZEBIEG TRASY] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_17667381871724514204dsc-1069-2-.jpg)
![Świąteczna atrakcja przy kościele na Ostrogu. Żywa szopka i kolędowanie w parafii św. Jana Chrzciciela [FOTO] Świąteczna atrakcja przy kościele na Ostrogu. Żywa szopka i kolędowanie w parafii św. Jana Chrzciciela [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1766686993img-2947-.jpg)
![Cicha noc rozbrzmiała w raciborskich świątyniach. Boże Narodzenie jako święto wiary i bliskości [FOTO i WIDEO] Cicha noc rozbrzmiała w raciborskich świątyniach. Boże Narodzenie jako święto wiary i bliskości [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1766650097dsc-6342-.jpg)










![Gmina Rudnik ogłosiła przetarg na swój odcinek trasy rowerowej Blue Velo [MAPA] Gmina Rudnik ogłosiła przetarg na swój odcinek trasy rowerowej Blue Velo [MAPA] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_17666564631707559924dsc-5535-2-.jpg)

















![Poświąteczny weekend z HLPN [ZAPOWIEDZI] Poświąteczny weekend z HLPN [ZAPOWIEDZI] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_17667151721766358079gre03201-.jpg)




Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany