ZSBiRR: Razem dla budownictwa i rzemiosła

W ubiegłym tygodniu w raciborskiej Budowlance odbyło się spotkanie przedsiębiorców branży budowlanej zrzeszonych w Cechu Rzemiosł Różnych, którzy kształcą uczniów ZSBiRR. Budowlanka staje się dla młodych ludzi dobrą propozycją. Przedsiębiorcy obecni na spotkaniu zadeklarowali, że przyjmą młodych ludzi na praktyczną naukę zawodu i gwarantują im zatrudnienie.
W Zespole Szkół Budowlanych i Rzemiosł Różnych w Raciborzu w ubiegłym tygodniu odbyło się spotkanie pod nazwą "Razem dla budownictwa i rzemiosła". Spotkanie to miało na celu wypracowanie wspólnych działań, dzięki którym niebawem, miejmy nadzieję, będziemy mogli zaobserwować wzrost zainteresowania kształceniem w zawodach.
Uczestnicy spotkania zgodnie stwierdzili, że rzemiosło zbudowane na wielowiekowej tradycji nie jest oderwane od współczesności. Często przecież w rzemiośle wykorzystywane są nowe zaawansowane technologie. Jak przyznał Jacek Kąsek, dyrektor ZSBiRR, działania władz naszego powiatu, m.in. prowadzony przez starostwo program "Mam zawód - mam pracę w regionie", współpraca pracodawców, szkół zawodowych i Cechu Rzemiosł sprawiły, że zmianie ulega postrzeganie szkół zawodowych, a także świadomość społeczna. Wreszcie społeczeństwo widzi, że szkoły zawodowe to placówki nowoczesne, dobrze wyposażone, kształcące zgodnie z realnymi potrzebami rynku pracy.
Budowlanka staje się dla młodych ludzi całkiem dobrą opcją. Absolwenci gimnazjów, a także ich rodzice pomagający im w wyborze szkoły ponadgimnazjalnej, zdają sobie sprawę z tego, że dobry zawód pozwoli młodemu człowiekowi odnaleźć się na rynku pracy.
Przedsiębiorcy, którzy zjawili się na spotkaniu, zadeklarowali, że przyjmą uczniów na praktyczną naukę zawodu oraz gwarantują zatrudnienie w wielu zawodach: murarz-tynkarz, monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie, monter sieci i instalacji sanitarnych, stolarz, dekarz, cieśla i wiele innych - rzemieślniczych. Kandydaci będą mogli zapoznać się z ofertą podczas dni otwartych w szkole, a także podczas dni otwartych w konkretnej firmie.
Sisi
fot. archiwum portalu












![Wielka bitwa pod Raciborzem [FOTO i WIDEO] Wielka bitwa pod Raciborzem [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1781990054bez-nazwy-228-.jpg)

![XV Gala Zespołu Tanecznego SKAZA rozpoczęta. Pierwsza odsłona za nami [FOTO i WIDEO] XV Gala Zespołu Tanecznego SKAZA rozpoczęta. Pierwsza odsłona za nami [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1781935704dsc-4054-.jpg)

![Średniowiecze ożyło w Raciborzu! Wielka bitwa wojów i klimat dawnych wieków w Arboretum [FOTO i WIDEO] Średniowiecze ożyło w Raciborzu! Wielka bitwa wojów i klimat dawnych wieków w Arboretum [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1781953743dsc-4569-2-.jpg)
![Młody Widzew bezkonkurencyjny w Raciborzu. Zwyciężył w międzynarodowym V4Cup [FOTO] Młody Widzew bezkonkurencyjny w Raciborzu. Zwyciężył w międzynarodowym V4Cup [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1781976441dsc-2797-.jpg)

![Dzień średniowiecznych emocji w obiektywie [FOTO i WIDEO] Dzień średniowiecznych emocji w obiektywie [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1781990929dsc-3251-.jpg)







![Upał, emocje i walka do końca. Strażacy rywalizowali w Raszczycach [FOTO] Upał, emocje i walka do końca. Strażacy rywalizowali w Raszczycach [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_17820694491781991611photo-112-z-178-.jpg)
![Dwa ognie rozpoczęły Podwórkową Ligę Sołectw Gminy Nędza 2026 [FOTO] Dwa ognie rozpoczęły Podwórkową Ligę Sołectw Gminy Nędza 2026 [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1782071791photo-55-z-99-.jpg)




















Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany