Reklama

Najnowsze wiadomości

Kultura i edukacja11 marca 201315:57

Adam Moc z Pietrowic zwycięzcą konkursu w I LO

Adam Moc z Pietrowic zwycięzcą konkursu w I LO - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Racibórz:

W Zespole Szkoł Ogólnokształcących nr 1 w Raciborzu odbył się dziś Powiatowy Konkurs Wiedzy o Społeczeństwie. Po pierwszym etapie zmagań najlepszy wynik uzyskał Adam Moc, gimnazjalista z Pietrowic Wielkich, który w drugim etapie potwierdził swoją znakomitą wiedzę uzyskując najwyższą liczbę punktów.

"W świecie ideologii" - taki tytuł nosi VII edycja Konkursu Wiedzy o Społeczeństwie Demokracja - Samorząd - Prawo, który od kilku lat organizowany jest dla uczniów klas I-III szkół gimnazjalnych. - Każde gimnazjum z terenu naszego powiatu mogło zgłosić do konkursu 5 uczniów. Zakres konkursu obejmował wiedzę i umiejętności zawarte w podstawie programowej przedmiotu wiedza o społeczeństwie oraz w podanej literaturze konkursowej, a także wiedzę o władzach poszczególnych gmin w powiecie raciborskim, władzach województwa i nie tylko - wyjaśnił nam Krystian Łyczek, nauczyciel historii i wiedzy o społeczeństwie w I LO.

Głównym celem konkursu jest kształtowanie postaw obywatelskich wśród młodzieży powiatu raciborskiego, a także przygotowanie młodych ludzi do uczestnictwa w działaniach obywatelskich, pogłębianie wiedzy o lokalnym i regionalnym życiu społecznym.

Konkurs przebiegał następująco. Najpierw, w pierwszym etapie, uczniowie rozwiązywali test pisemny. Do drugiego etapu zakwalifikowało się 5 osób, które uzyskały w 1. etapie najwyższą liczbę punktów. W 7. edycji konkursu do drugiego etapu przeszli: Adam Moc (26 punktów po 1. etapie), Katarzyna Kuligowska (24), Aleksandra Caboń (23), Magdalena Łopacz (23), Agnieszka Korbecka (22). Zwycięzcą konkursu został Adam Moc uzyskując wynik 34 punkty.  2. miejsce zajęła Aleksandra Caboń, 3. natomiast Agnieszka Korbecka.

Konkurs przygotował nauczyciel historii i WOS-u - Krystian Łyczek przy pomocy młodzieży I LO związanej z Młodzieżową Radą Miasta Racibórz. Test przygotowali Katarzyna Łyczko i Michał Woś - absolwenci I LO, obecnie studenci prawa na UJ. W konkursie wzięli udział gimnazjaliści z G1, G2, G3, G5 i z Gimnazjum w Pietrowicach Wielkich. Laureaci konkursu otrzymali ciekawe nagrody - sprzęt elektroniczny (za 1. miejsce nagrodą był tablet, 2. miejsce aparat cyfrowy, 3. miejsce odtwarzacz MP4) oraz książki. Nagrody wręczyli Mirosław Lenk, prezydent Raciborza, oraz Andrzej Chroboczek, wicestarosta.

Sisi

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Najczęściej czytane artykuły

Aktualności28 września 202510:17

Racibórz w obliczu wyzwania finansowego – czas na odpowiedzialne decyzje [OŚWIADCZENIE PREZYDENTA]

Racibórz w obliczu wyzwania finansowego – czas na odpowiedzialne decyzje [OŚWIADCZENIE PREZYDENTA] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
44
Racibórz:

- To trudna decyzja, lecz nieunikniona – efekt kilku ostatnich lat zaniedbań i polityki, w której priorytetem były szybkie efekty, wyborcze gesty i reelekcja poprzedniego Prezydenta, a nie stabilność i rozwój miasta - czytamy w oświadczeniu prezydenta Jacka Wojciechowicza, które opublikowano na stronie Urzędu Miasta. Ma to związek z koniecznością zaciągnięcia przez miasto 47 mln zł kredytu. Zgodę, na wniosek prezydenta, dała Rada Miasta.

źródło: UM
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Sport28 września 202522:10

Sportowe podsumowanie weekendu

Sportowe podsumowanie weekendu - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Region:

Wiele sportowych emocji doświadczyli kibice w regionie. Sprawdź, jak poradziła sobie drużyna, której kibicujesz. 

(greh)
Reklama
Aktualności29 września 202518:51

Wesele śląskie w Pietrowicach Wielkich zachwyciło publiczność

Wesele śląskie w Pietrowicach Wielkich zachwyciło publiczność - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
fot. S. Machnik/UG Pietrowice Wielkie
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Materiały RTK
Regionalny Informator Ekologiczny
Dentica 24
ostrog.net
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 26.09.2025
25 września 202521:17

Nasz Racibórz 26.09.2025

Nasz Racibórz 19.09.2025
19 września 202510:07

Nasz Racibórz 19.09.2025

Nasz Racibórz 12.09.2025
11 września 202521:00

Nasz Racibórz 12.09.2025

Nasz Racibórz 05.09.2025
5 września 202507:46

Nasz Racibórz 05.09.2025

Zobacz wszystkie
© 2025 Studio Margomedia Sp. z o.o.