Spiel mit uns! Konkurs w Budowlance

W Zespole Szkół Budowlanych i Rzemiosł Różnych w Raciborzu odbyła się dziś 7. już edycja konkursu języka niemieckiego dla uczniów szkół gimnazjalnych. Do rywalizacji przystąpiły 4 drużyny, a cała zabawa opierała się na popularnym teleturnieju "Awantura o kasę", który emitowany był w latach 2002-2005 na antenie Polsatu.
- W poprzednich edycjach konkurs miał formułę testową. Uczniowie wypełniali test gramatyczno-leksykalny. Teraz postanowiliśmy zmienić formułę przedsięwzięcia. Zorganizowaliśmy konkurs w formie zabawy opartej na teleturnieju Awantura o kasę. Gra polegała na przeprowadzeniu licytacji, w trakcie których uczniowie kupowali pytania z wylosowanej wcześniej dziedziny. Były pytania z zakresu leksyki i ortografii, gramatyki i kulturoznawstwa. Do udziału w konkursie przystąpiły cztery drużyny, w każdej z nich było 4 zawodników. Każda drużyna składała się z dwóch przedstawicieli ZSBiRR, czyli tzw. wsparcia, oraz dwóch gimnazjalistów - powiedziała Elżbieta Szramek, nauczycielka języka niemieckiego w ZSBiRR.
W drugiej rundzie do gry doszła tzw. Czarna skrzynka, która zawierała niespodziankę. Zwycięzcy, którzy wylicytowali tajemniczą niespodziankę mogli ją otworzyć dopiero po zakończeniu rywalizacji. Co się w niej znalazło? - "Czarna skrzynka" zawierała słodycze i gadżety - powiedziały organizatorki konkursu: Elżbieta Szramek i Edyta Krakowczyk. Wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni.
1. miejsce zajęła drużyna gimnazjalistów z G 3 - Adrian Bartocha i Michał Rzytki, których wspierali starsi koledzy z Budowlanki: Patryk Herman i Marek Szymanowski.
2. miejsce zdobyli Andreas Posmyk i Oliwia Lipiec z Gimnazjum w Tworkowie, wsparcia udzielali Patrick Zemelka i Markus Bardosz z ZSBiRR.
3. miejsce wywalczyła drużyna z Gimnazjum w Krzanowicach w składzie: Łukasz Ehr i Marek Sławik. Z ramienia ZSBiRR wspierali ich Robert Rzytki i Mateusz Spałek.
4. miejsce przypadło drugiej drużynie z Gimnazjum w Krzanowicach. Skład drużyny to: Kevin Wochnik i Dawid Kretek oraz Lars Heiduczek i Rafał Bobrzik z ZSBiRR.
Sisi
Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany