Reklama

Najnowsze wiadomości

Kultura i edukacja1 marca 201320:07

Kolory i faktury w RCK

Kolory i faktury w RCK - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Powiat:

- Interesują mnie inspirowane naturą faktury - opowiadał podczas wernisażu swoich prac Piotr Wysogląd, wykładowca raciborskiej PWSZ. W Galerii Sztuki Współczesnej na pierwszym piętrze jego prace będzie można oglądać do końca marca.

- Ta praca, którą widzi pani po lewej, pochodzi z cyklu "Cztery pory roku". To akurat wiosna. Składa się z czterech części, które się ze sobą zazębiają a każda przedstawia jeden miesiąc - od stycznia do kwietnia. W każdej dominują inne kolory - charakterystyczne dla danego miesiąca. W styczniu jeszcze szaro, jeszcze trochę ponuro, ale w kwietniu widać już więcej zieleni - opowiadał Piotr Wysogląd.

Tkaniny artystyczne Piotr Wysogląd tworzy techniką, jak mówi, odwróconego sumaka. - Sumak to technika polegająca na zawijaniu w prawo i lewo, i z tego powstaje potem warkoczyk. A ja to robię tylko w jedną stronę, stąd ta rustykalność, fakturalność. Tak mi się bardziej podoba - mówi artysta.

Dlaczego właśnie tkanina, a nie np. malarstwo? - Ależ to właśnie swojego rodzaju malarstwo, zestawianie kolorów, tylko nie pędzlem, a tkanymi włóknami - dodaje. - Wystawa jest kolejną realizowaną w ramach współpracy z raciborską PWSZ, ale w tym roku postanowiliśmy pokazać prace artystów wykładających na rodzimej uczelni - mówi Janina Wystub, dyrektor Raciborskiego Centrum Kultury.

Wystawę będzie można oglądać w RCK cały marzec.

rck

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Tagi:
Zobacz film z RTK

Komentarze (0)

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Sport27 grudnia 202523:45

Pierwszoligowe granie w HLPN. Wicher zgasił Płomień [FOTO]

Pierwszoligowe granie w HLPN. Wicher zgasił Płomień [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Święta, święta i po świętach. Na parkiet hali OSiR powrócili piłkarze halowi występujący w raciborskiej lidze futsalu. Rozegrano dwa pojedynki pierwszoligowe, które dostarczyły wielu emocji. Zobacz obszerną galerię zdjęć z obu meczów.

(greh)
Reklama

Partnerzy portalu

Materiały RTK
Regionalny Informator Ekologiczny
Dentica 24
ostrog.net
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 19.12.2025
18 grudnia 202521:43

Nasz Racibórz 19.12.2025

Nasz Racibórz 12.12.2025
11 grudnia 202519:49

Nasz Racibórz 12.12.2025

Nasz Racibórz 05.12.2025
8 grudnia 202511:20

Nasz Racibórz 05.12.2025

Nasz Racibórz 28.11.2025
27 listopada 202522:31

Nasz Racibórz 28.11.2025

Zobacz wszystkie
© 2025 Studio Margomedia Sp. z o.o.