Warsztaty dla najmłodszych aktorów

Wraz z rozpoczęciem ferii ruszyły bezpłatne warsztaty teatralne dla najmłodszych prowadzone przez Izabelę Karwot.- Chcę udowodnić, że od zabawy można dojść do prawdziwej etiudy teatralnej – powiedziała nam prowadząca.
Zajęcia trwają od poniedziałku w Raciborskim Centrum Kultury, codziennie po 4 godziny. Jak co roku cieszą się ogromnych zainteresowaniem. Bierze w nich udział liczna grupa dzieci w wieku od 5 do 10 lat. Głównym celem warsztatów jest pobudzenie kreatywności i wyobraźni uczestników. W programie są nie tylko warsztaty słowem i ruchem, ale również animacja, czyli przedstawienie prostych przedmiotów poprzez ruch, gesty i mimikę. Dzięki grom i zabawom dzieciaki poznają aparat ruchu oraz podejmują się prostych zadań aktorskich. – Zajęcia są świetne. Nauczyłam się tu mnóstwo ciekawych rzeczy. Z chęcią przyjdę na następne warsztaty – mówi 6-letnia Ania, która marzy o tym, by zostać aktorką. Wszyscy uczestnicy z zapałem podzielają jej entuzjazm. Warsztaty zakończyły się dzisiaj występem dla rodziców, na którym uczestnicy przedstawią m.in. krótkie etiudy, w czasie których weszli w role zwierząt i w zabawny sposób przedstawili znane wiersze Jana Brzechwy.
NaT































![Rusza rewitalizacja centralnej części Rynku w Raciborzu. Ratusz ogłosił przetarg [FOTO] Rusza rewitalizacja centralnej części Rynku w Raciborzu. Ratusz ogłosił przetarg [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1773827025zrzut-ekranu-2026-03-18-o-10-39-08-.png)




![Smutne obrazki z rezerwatu Łężczok [FOTO] Smutne obrazki z rezerwatu Łężczok [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1773823750zrzut-ekranu-2026-03-18-o-09-48-45-.png)











![Seria interwencji straży pożarnej w powiecie raciborskim [RAPORT 998] Seria interwencji straży pożarnej w powiecie raciborskim [RAPORT 998] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_17737345191773257937img-6577-2-.jpg)
![Program SAFE: Weto prezydenta a miliardy dla regionu. Co straci Racibórz? [WIDEO] Program SAFE: Weto prezydenta a miliardy dla regionu. Co straci Racibórz? [WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1773918942img-20260319-111956-.jpg)































Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany