Reklama

Najnowsze wiadomości

Kultura i edukacja25 października 201222:24

Europejski Dzień Języków Obcych w Ekonomiku

Europejski Dzień Języków Obcych w Ekonomiku - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Racibórz:

Dzisiaj w Zespole Szkół Ekonomicznych w Raciborzu odbył się po raz 10. Europejski Dzień Języków Obcych. Organizatorkami przedsięwzięcia były Anna 
Jaroniak oraz Beata Gawlik - nauczycielki ZSE w Raciborzu.

 Podczas Dnia Języków odbyły się dwa konkursy. Pierwszym z nich była IV już edycja międzyszkolnego konkursu multimedialnego na najlepszą dwujęzyczną prezentację multimedialną pt. „Słynni Naukowcy Unii Europejskiej oraz ich wynalazki i odkrycia”. Spośród nadesłanych prac komisja wyłoniła zwycięzców z każdej kategorii. W kategorii na najlepszą prezentację polsko-angielską zwyciężyła praca Jagody Sokół, uczennicy Zespołu Szkół Mechanicznych (opiekun Teresa Kowalska). Wyróżnienie w kategorii polsko-angielskiej otrzymała praca Igora Konopnickiego, również ucznia Zespołu Szkół Mechnicznych (opiekun Katarzyna Koczy). Jury uznało prezentację Eweliny Jureczko oraz Martyny Strupowski z klasy 4R ZSE za najlepszą pracę polsko-niemiecką. Wyróżnienie w tej kategorii otrzymały prace Alicji Bulak oraz Natalii Sujkowskiej (opiekun Beata Gawlik). Organizatorzy podziękowali również za udział w konkursie uczennicom Gimnazjum nr 5 w Raciborzu - Jagodzie Śmiałek oraz Patrycji Muszalik, które jako jedyne gimnazjalistki nadesłały swoje prace.

Drugi konkurs odbył się z j. niemieckiego oraz j. angielskiego. Na sali nie zabrakło obcojęzycznych piosenek w wykonaniu uczennic szkoły. Na sam koniec wystąpił zespół „Smile” z układem tanecznym.

Laureatami konkursu językowego w kategoriach klas I zostali:
Język angielski:
1. Anna Stoińska
2. Dominika Szul
3. Paulina Bicz

Język niemiecki:
1. Danuta Kretek
2. Karolina Gawlina
3. Weronika Czogała

W kategoriach klas II i III zwyciężyli:
Język angielski:
1. Weronika Sławik
2. Marta taratuta
3. Sandra Kalinicka

Język niemiecki:
1. Weronika Sławik
2. Manuela Kałus
3. Kamil Szczotok

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

MaK

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Tagi:
Zobacz film z RTK

Komentarze (0)

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Sport27 grudnia 202523:45

Pierwszoligowe granie w HLPN. Wicher zgasił Płomień [FOTO]

Pierwszoligowe granie w HLPN. Wicher zgasił Płomień [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Święta, święta i po świętach. Na parkiet hali OSiR powrócili piłkarze halowi występujący w raciborskiej lidze futsalu. Rozegrano dwa pojedynki pierwszoligowe, które dostarczyły wielu emocji. Zobacz obszerną galerię zdjęć z obu meczów.

(greh)
Reklama
Aktualności28 grudnia 202500:14

Pierwsze wielkie rudzkie kolędowanie. Wspólne śpiewanie z Panem Babcią [FOTO i WIDEO]

Pierwsze wielkie rudzkie kolędowanie. Wspólne śpiewanie z Panem Babcią [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

W sobotę 27 grudnia w Rudach odbyło się pierwsze wielkie rudzkie kolędowanie. Wydarzenie zgromadziło sporą publiczność i połączyło świąteczną atmosferę z charytatywnym celem – wsparciem Daniela Mateji oraz Marcina Kionki.

Jan Ptak
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Materiały RTK
Regionalny Informator Ekologiczny
Dentica 24
ostrog.net
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 19.12.2025
18 grudnia 202521:43

Nasz Racibórz 19.12.2025

Nasz Racibórz 12.12.2025
11 grudnia 202519:49

Nasz Racibórz 12.12.2025

Nasz Racibórz 05.12.2025
8 grudnia 202511:20

Nasz Racibórz 05.12.2025

Nasz Racibórz 28.11.2025
27 listopada 202522:31

Nasz Racibórz 28.11.2025

Zobacz wszystkie
© 2025 Studio Margomedia Sp. z o.o.