Reklama

Najnowsze wiadomości

Kultura i edukacja12 maja 201219:25

Tych roślin lepiej nie wąchać

Tych roślin lepiej nie wąchać - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama

Dzisiaj w RCK miał miejsce ciekawy wykład o roślinach. Myli się ten, kto pomyślał w tej chwili o drzewach czy czerwonych różach. Wykład dr Edyty Skierki, dotyczył mięsożernych roślin - ich sposobów na zwabienie i zabicie ofiary. Obecne na spotkaniu dzieci miały okazję zobaczyć zabójcze rośliny na własne oczy.

Dr Edyta Skierka jest adiunktem Uniwersytetu Śląskiego z Katedry Geobotaniki i Ochrony Przyrody. Wygłosiła ona dzisiaj ciekawy i mrożący krew w żyłach wykład o mięsożernych roślinach takich jak rosiczki, kapturnice, muchołówki czy dzbaneczniki. Na spotkanie zaproszeni zostali studenci Uniwersytetu Dziecięcego, działającego w Raciborskim Centrum Kultury, którzy z zaangażowaniem brali udział w wykładzie i quizie z wiedzy o mięsożernych roślinach. Po spotkaniu nadarzyła się okazja do kupna omawianych okazów. Redakcji udało się nabyć okazałą muchołówkę, której zdjęcia prezentujemy poniżej.

BaFu

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Tagi:

Komentarze (0)

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Reklama
Reklama

Najczęściej czytane artykuły

Reklama
Aktualności19 marca 202613:06

Program SAFE: Weto prezydenta a miliardy dla regionu. Co straci Racibórz? [WIDEO]

Program SAFE: Weto prezydenta a miliardy dla regionu. Co straci Racibórz? [WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
85
Racibórz:

W czwartek, 19 marca, przed wejściem do Urban Labu w Raciborzu odbył się briefing prasowy posłanki Gabriela Lenartowicz. Głównym tematem spotkania był program SAFE oraz jego znaczenie dla rozwoju regionu, szczególnie w kontekście decyzji prezydenta Karol Nawrocki o zawetowaniu ustawy regulującej zasady wykorzystania środków z tego mechanizmu.

red.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strony Partnerskie20 marca 202613:10

Wiceminister Marek Gzik z wizytą w raciborskiej ANS [WIDEO]

Wiceminister Marek Gzik z wizytą w raciborskiej ANS [WIDEO]  - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

W piątek, 20 marca raciborską Akademię Nauk Stosowanych odwiedził wiceminister nauki i szkolnictwa wyższego, Marek Gzik. Wizycie towarzyszyli parlamentarzyści regionu – posłanka Gabriela Lenartowicz oraz senator Henryk Siedlaczek. Spotkanie było okazją do zaprezentowania potencjału uczelni, jej zaplecza dydaktycznego oraz planów rozwojowych na najbliższe lata.

red.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Materiały RTK
Regionalny Informator Ekologiczny
Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 20.03.2026
19 marca 202623:37

Nasz Racibórz 20.03.2026

Nasz Racibórz 13.03.2026
12 marca 202617:46

Nasz Racibórz 13.03.2026

Nasz Racibórz 06.03.2026
5 marca 202618:12

Nasz Racibórz 06.03.2026

Nasz Racibórz 27.02.2026
26 lutego 202618:56

Nasz Racibórz 27.02.2026

Zobacz wszystkie
© 2026 Studio Margomedia Sp. z o.o.