Reklama

Najnowsze wiadomości

Kultura i edukacja9 lutego 200919:09

Polsko-czeski wyjazd do Wisły

Polsko-czeski wyjazd do Wisły - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama

W minionym tygodniu uczniowie starszych klas Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Grzegorzowicach oraz Zakladni Skola w czeskich Kobierzycach wyjechali na wspólny wypoczynek do Wisły.

Wyjazd odbył się w ramach Programu Operacyjnego Współpracy Transgranicznej 2007-2013 - Fundusz Mikroprojektów Euroregionu Silesia. Celem było wdrażanie do aktywnego spędzania czasu wolnego wspólnie z rówieśnikami, a także integracja i znoszenie barier językowych wśród młodzieży polskiej i czeskiej. Najwięcej czasu młodzież spędziła na stokach ośrodka narciarskiego Cieńków, gdzie pod okiem instruktorów uczyła się jazdy na nartach. Nabyte w szybkim tempie umiejętności narciarskie uczniów zaskoczyły nawet instruktorów, którzy pozwolili młodzieży zjeżdżać z najwyższej góry. W programie znalazł się również wyjazd na basen Delfin w Skoczowie oraz do parku wodnego Tropikana w Hotelu Gołębiewski. Wieczory upłynęły czeskiej i polskiej młodzieży w wesołej atmosferze, pełnej zabaw, konkursów oraz tańców. Zmęczeni, ale bardzo zadowoleni uczestnicy wrócili do domu, czekając już na następne spotkanie z nowopoznanymi kolegami. 

Wyjazd ten był jednym z wielu działań projektu „Razem przez cały rok”, który jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu państwa „Przekraczamy granice”.

Daniela Płoszczyca

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Tagi:

Komentarze (0)

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności28 grudnia 202500:14

Pierwsze wielkie rudzkie kolędowanie. Wspólne śpiewanie z Panem Babcią [FOTO i WIDEO]

Pierwsze wielkie rudzkie kolędowanie. Wspólne śpiewanie z Panem Babcią [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

W sobotę 27 grudnia w Rudach odbyło się pierwsze wielkie rudzkie kolędowanie. Wydarzenie zgromadziło sporą publiczność i połączyło świąteczną atmosferę z charytatywnym celem – wsparciem Daniela Mateji oraz Marcina Kionki.

Jan Ptak
Reklama
Aktualności30 grudnia 202515:19

Mazda w rowie w Markowicach

Mazda w rowie w Markowicach - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: KPP Racibórz
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Sport28 grudnia 202521:16

Weekend z HLPN [WYNIKI]

Weekend z HLPN [WYNIKI] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

O sportowe emocje w trakcie minionego weekendu zadbali piłkarze halowi występujący w Halowej Lidze Piłki Nożnej. W dwa dni rozegrano sześć meczów. Sprawdź ich wyniki i kto strzelił gole.

(greh)
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Materiały RTK
Regionalny Informator Ekologiczny
Dentica 24
ostrog.net
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 19.12.2025
18 grudnia 202521:43

Nasz Racibórz 19.12.2025

Nasz Racibórz 12.12.2025
11 grudnia 202519:49

Nasz Racibórz 12.12.2025

Nasz Racibórz 05.12.2025
8 grudnia 202511:20

Nasz Racibórz 05.12.2025

Nasz Racibórz 28.11.2025
27 listopada 202522:31

Nasz Racibórz 28.11.2025

Zobacz wszystkie
© 2025 Studio Margomedia Sp. z o.o.