Reklama

Najnowsze wiadomości

Kultura i edukacja19 stycznia 201210:14

Wiedza to mało. Uczą przedsiębiorczości

Wiedza to mało. Uczą przedsiębiorczości - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama

Wczoraj w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Raciborzu podsumowano pierwszy rok działalności Akademickiego Inkubatora Przedsiębiorczości. W projekcie dotychczas uczestniczyły 104 osoby. 28 z nich napisało konkursowe biznesplany. Zwycięzcy otrzymali laptopy.

Nadszedł czas na podsumowanie rocznej pracy w ramach Akademickiego Inkubatora Przedsiębiorczości działającego w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Raciborzu. Zrobiono to na wczorajszej konferencji zorganizowanej w uczelnianej auli. – Chcemy, by rynek pracy był tak przygotowany, abyście mogli zostać w Raciborzu. Uczelnia zdaje sobie sprawę, że obecnie nie jest łatwo, dlatego chce uczyć was przedsiębiorczości – rozpoczęła spotkanie wiceprezydent Ludmiła Nowacka. – Przez rok przeszkoliliśmy 104 osoby, wśród których najwięcej było studentów socjologii. Przeszli oni 24 szkolenia. Dowiedzieli się, jak założyć własną firmę, jak pozyskiwać środki, tworzyć biznesplan czy portfolio – opowiadał kierownik projektu Cezary Raczek. – 28 uczestników stworzyło konkursowe biznesplany. Twórcy trzech ocenionych najwyżej odbiorą dzisiaj nagrody – laptopy – kontynuował, zachęcając innych studentów i absolwentów raciborskiej uczelni do zgłaszania chęci udziału w projekcie w tym roku. – Działania w ramach Akademickiego Inkubatora Przedsiębiorczości prowadzone będą do grudnia. Zachęcamy wszystkich studentów i naszych absolwentów do zgłaszania się. Warto, bowiem bez przedsiębiorczości ciężko odnaleźć się na obecnym rynku pracy. Poza tym ponownie zorganizujemy konkurs na biznesplan i ponownie najlepszych nagrodzimy laptopami – zachęcała Joanna Białas z Działu Promocji, Współpracy z Zagranicą i Wydawnictwa.

Wczoraj laptopy za najlepsze biznesowe plany odebrali: Łukasz Tomczuk, Izabela Michel i Claudia Sciborska. Dodatkowo wyróżniono: Artura Setlaka, Kamilę Sulską i Kubę Kijasa. - Infofolia to tytuł mojego projektu, jednak tego, na czym biznes ten polega, nie chcę zdradzać, ponieważ chcę go zrealizować. Podjęłem już pierwsze kroki do wcielenia go w życie. Wybierając kolejne prace, robię to pod kątem tego pomysłu, a pracowałem przy produkcji cukierków w Mieszku, w marketingu sieciowym, a obecnie zatrudniony jestem w kasynie – mówił Łukasz Tomczuk. Zdobywczyni III miejsca – Claudia Sciborska – stawia na biznes motoryzacyjny. – Mój plan dotyczy zakładu blacharsko-lakierniczego, który cechowałby się przede wszystkim wysoką jakością i szybkością wykonywania usług – zdradziła studentka III roku edukacji elementarnej. Izabela Michel natomiast swój biznesplan poświęciła przedsięwzięciu, które polegałoby na dystrybucji mikronarzędzi do obróbki skrawania.

Podsumowanie rocznej działalności inkubatora stało się okazją do spotkania ze specjalistami, którzy wskazywali studentom, jak mogą zrealizować swoje marzenia. –To, co mamy w głowie nie jest snem, ale marzeniem, które może stać się projektem – mówił Marek Szafraniec. Prof. dr. hab. Aldona Frąckiewicz-Wronka w swym wykładzie odpowiedziała na  pytania: Kim jest przedsiębiorca? Jakie cechy musi posiadać?

Aleksandra Adamska, JaGA

fot. SP

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Tagi:

Komentarze (0)

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Reklama
Reklama

Najczęściej czytane artykuły

Aktualności18 marca 202610:47

Rusza rewitalizacja centralnej części Rynku w Raciborzu. Ratusz ogłosił przetarg [FOTO]

Rusza rewitalizacja centralnej części Rynku w Raciborzu. Ratusz ogłosił przetarg [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
104
red., źródło zdjęć: dokumentacja UM Racibórz
Reklama
Aktualności19 marca 202613:06

Program SAFE: Weto prezydenta a miliardy dla regionu. Co straci Racibórz? [WIDEO]

Program SAFE: Weto prezydenta a miliardy dla regionu. Co straci Racibórz? [WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
77
Racibórz:

W czwartek, 19 marca, przed wejściem do Urban Labu w Raciborzu odbył się briefing prasowy posłanki Gabriela Lenartowicz. Głównym tematem spotkania był program SAFE oraz jego znaczenie dla rozwoju regionu, szczególnie w kontekście decyzji prezydenta Karol Nawrocki o zawetowaniu ustawy regulującej zasady wykorzystania środków z tego mechanizmu.

red.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Materiały RTK
Regionalny Informator Ekologiczny
Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Strony Partnerskie20 marca 202613:10

Wiceminister Marek Gzik z wizytą w raciborskiej ANS [WIDEO]

Wiceminister Marek Gzik z wizytą w raciborskiej ANS [WIDEO]  - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

W piątek, 20 marca raciborską Akademię Nauk Stosowanych odwiedził wiceminister nauki i szkolnictwa wyższego, Marek Gzik. Wizycie towarzyszyli parlamentarzyści regionu – posłanka Gabriela Lenartowicz oraz senator Henryk Siedlaczek. Spotkanie było okazją do zaprezentowania potencjału uczelni, jej zaplecza dydaktycznego oraz planów rozwojowych na najbliższe lata.

red.
Reklama
Sport20 marca 202614:49

Weekendowy Niezbędnik Kibica

Weekendowy Niezbędnik Kibica - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
(greh)
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 20.03.2026
19 marca 202623:37

Nasz Racibórz 20.03.2026

Nasz Racibórz 13.03.2026
12 marca 202617:46

Nasz Racibórz 13.03.2026

Nasz Racibórz 06.03.2026
5 marca 202618:12

Nasz Racibórz 06.03.2026

Nasz Racibórz 27.02.2026
26 lutego 202618:56

Nasz Racibórz 27.02.2026

Zobacz wszystkie
© 2026 Studio Margomedia Sp. z o.o.