Reklama

Najnowsze wiadomości

Kultura i edukacja3 listopada 201112:42

Strażnicy mówią o bezpieczeństwie

Strażnicy mówią o bezpieczeństwie - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama

Jak prawidłowo przechodzić przez jezdnię, dlaczego warto znać numery alarmowe oraz jak się zachować, gdy podbiega do nas bezpański pies - m.in. takie tematy poruszane są na pogadankach przeprowadzanych przez straż miejską z przedszkolakami z raciborskich placówek.

W ramach akcji Bezpieczny przedszkolak już od zeszłego tygodnia raciborska Straż Miejska spotyka się z dziećmi w placówkach przedszkolnych na terenie całego miasta i edukuje je w zakresie bezpieczeństwa.

Funkcjonariusze straży nauczają dzieci, jak prawidłowo przechodzić przez jezdnię, co zrobić, gdy nieznajomy proponuje nam słodycze, jak zachować się w domu pod nieobecność dorosłych oraz jak zareagować, kiedy zbliża się bezpański pies. Ponadto dzieci powtarzają z funkcjonariuszami numery alarmowe oraz uczą się, dlaczego nie należy otwierać obcym i jaką funkcję pełnią elementy odblaskowe.

Akcja potrwa do 15 listopada.

Na zakończenie pogadanki przedszkolaki otrzymują od strażników elementy odblaskowe ufundowane przez Wydział Ochrony Środowiska i Rolnictwa w Raciborzu.

SaSze

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Tagi:

Komentarze (0)

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Sport27 grudnia 202523:45

Pierwszoligowe granie w HLPN. Wicher zgasił Płomień [FOTO]

Pierwszoligowe granie w HLPN. Wicher zgasił Płomień [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Święta, święta i po świętach. Na parkiet hali OSiR powrócili piłkarze halowi występujący w raciborskiej lidze futsalu. Rozegrano dwa pojedynki pierwszoligowe, które dostarczyły wielu emocji. Zobacz obszerną galerię zdjęć z obu meczów.

(greh)
Reklama
Aktualności28 grudnia 202500:14

Pierwsze wielkie rudzkie kolędowanie. Wspólne śpiewanie z Panem Babcią [FOTO i WIDEO]

Pierwsze wielkie rudzkie kolędowanie. Wspólne śpiewanie z Panem Babcią [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

W sobotę 27 grudnia w Rudach odbyło się pierwsze wielkie rudzkie kolędowanie. Wydarzenie zgromadziło sporą publiczność i połączyło świąteczną atmosferę z charytatywnym celem – wsparciem Daniela Mateji oraz Marcina Kionki.

Jan Ptak
Reklama
Reklama
Reklama
Sport28 grudnia 202521:16

Weekend z HLPN [WYNIKI]

Weekend z HLPN [WYNIKI] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

O sportowe emocje w trakcie minionego weekendu zadbali piłkarze halowi występujący w Halowej Lidze Piłki Nożnej. W dwa dni rozegrano sześć meczów. Sprawdź ich wyniki i kto strzelił gole.

(greh)
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Materiały RTK
Regionalny Informator Ekologiczny
Dentica 24
ostrog.net
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 19.12.2025
18 grudnia 202521:43

Nasz Racibórz 19.12.2025

Nasz Racibórz 12.12.2025
11 grudnia 202519:49

Nasz Racibórz 12.12.2025

Nasz Racibórz 05.12.2025
8 grudnia 202511:20

Nasz Racibórz 05.12.2025

Nasz Racibórz 28.11.2025
27 listopada 202522:31

Nasz Racibórz 28.11.2025

Zobacz wszystkie
© 2025 Studio Margomedia Sp. z o.o.