Walijczycy w Gimnazjum nr 1

Trwa wizyta delegacji uczniów i nauczycieli z Wrexham w Raciborzu. Odbywa się ona w ramach współpracy z Gimnazjum Nr 1 przy ul. Kasprowicza. Dziś 7 października młodzież wraz z opiekunami i nauczycielami Gimnazjum nr 1 spotkali się z Ludmiłą Nowacką zastępcą prezydenta miasta.
Przybyli do Polski 5 października. Ich wizyta zakończy się w sobotę (8.10). Zwiedzili Kraków, Racibórz czeka ich jeszcze przejażdżka koleją wąskotorową w Rudach Wielkich. Wczoraj odbyły się warsztaty w których udział wzięli również raciborscy gimnazjaliści. Było to okazją do wymiany uwag na temat systemu oświaty w oby krajach.
- Podoba nam się w Polsce, mówili dziś na spotkaniu w urzędzie miasta. Poza jedną uczennicą ,reszta delegacji przyjechała do naszego kraju po raz pierwszy. Podkreślają, że bardzo zżyli się z koleżankami i kolegami z Raciborza. Pytani o różnice pomiędzy obu szkołami. Na korzyść Polski zaliczyli brak mundurków i małą ilość uczniów w klasach oraz partnerską relację pomiędzy uczniami a nauczycielami.
Walijczycy zakwaterowani są w domach polskich rodzin. Przypomnijmy, że delegacka raciborzan gościła w Wrexham w kwietniu tego roku.
um
![Uwaga! Ważna informacja dotycząca parkingu przy Szpitalu Rejonowym w Raciborzu [KOMUNIKAT] Uwaga! Ważna informacja dotycząca parkingu przy Szpitalu Rejonowym w Raciborzu [KOMUNIKAT] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1781849472grafika-1-nowy-cennik-vii-2026-.png)









![Policjanci i świadek uratowali 89-letnią kobietę po nagłym zatrzymaniu krążenia w Raciborzu [WIDEO] Policjanci i świadek uratowali 89-letnią kobietę po nagłym zatrzymaniu krążenia w Raciborzu [WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_178185364655-941825-2-.jpg)









![XV Gala Zespołu Tanecznego SKAZA rozpoczęta. Pierwsza odsłona za nami [FOTO i WIDEO] XV Gala Zespołu Tanecznego SKAZA rozpoczęta. Pierwsza odsłona za nami [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1781935704dsc-4054-.jpg)

![Wielka bitwa pod Raciborzem [FOTO i WIDEO] Wielka bitwa pod Raciborzem [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1781990054bez-nazwy-228-.jpg)


![Średniowiecze ożyło w Raciborzu! Wielka bitwa wojów i klimat dawnych wieków w Arboretum [FOTO i WIDEO] Średniowiecze ożyło w Raciborzu! Wielka bitwa wojów i klimat dawnych wieków w Arboretum [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1781953743dsc-4569-2-.jpg)


![Młody Widzew bezkonkurencyjny w Raciborzu. Zwyciężył w międzynarodowym V4Cup [FOTO] Młody Widzew bezkonkurencyjny w Raciborzu. Zwyciężył w międzynarodowym V4Cup [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1781976441dsc-2797-.jpg)














![Dzień średniowiecznych emocji w obiektywie [FOTO i WIDEO] Dzień średniowiecznych emocji w obiektywie [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1781990929dsc-3251-.jpg)






Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany