Reklama

Najnowsze wiadomości

Kultura i edukacja15 lipca 201112:37

Jak zrobić zdjęcia pudełkiem po butach

Jak zrobić zdjęcia pudełkiem po butach - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama

Sylwetki - Agnieszka Gogolewska: Nie planowała związać życia z fotografią. Plany na przyszłość sprecyzowała dopiero przed maturą podczas targów edukacyjnych w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej. Tam dowiedziała się o kierunku artystycznym działającym na tutejszej uczelni.

Od 25 lipca Agnieszka Gogolewska rozpoczyna swoje warsztaty fotograficzne z młodzieżą, w ramach wakacyjnych zajęć w Raciborskim Centrum Kultury - rozmawiali z nią młodzi dziennikarze warsztatów dziennikarskich w RCK.

Podczas studiów nauczyła się techniki, a dziś w studenckim fotografii może pozwolić sobie na coś więcej. - W fotografii można doskonale wyrazić siebie, a w dodatku swój punkt widzenia skonfrontować z punktem widzenia odbiorcy - mówi Agnieszka Gogolewska. Artystka uważa, że wykonanie dobrego zdjęcia to pojęcie względne. - To zależy od autora co chce wyrazić i na czym będzie się koncentrował: czy będzie się skupiał na technice, użyciu lamp, blend, czy na tym co czuje - wyjaśnia Gogolewska

Celem warsztatów fotograficznych, które ruszają w RCK 25 lipca jest zwrócenie uwagi młodzieży na zasady, które można wykorzystać i które poprawią jakość zdjęcia. - Wyjdziemy też na pewno w plener, a tematem będzie fotografia miejska. Nie będzie określonych ram. Jedni będą fotografować budynki, domu, obiekty, inni być może skupią się na ludziach, mieszkańcach. I właśnie ta możliwość różnorodnej interpretacji jest fascynująca! – uśmiecha się Gogolewska.

Artystka ma swoje sposoby na zainteresowanie młodzieży fotografią. - Na pewno ciekawą dziedziną którą można wprowadzić jest fotografia analogowa. W dobie cyfrówek praca w ciemni może naprawdę zaciekawić. Na warsztatach nie zabraknie też ciekawostek, pokażę młodzieży jak zrobić zdjęcie pudełkiem po butach - śmieje się fotografka.

Warsztaty rozpoczynają się 25 lipca w RCK przy ul. Chopina. Koszt to 20 zł.

Natalia Kościelska, Wiola Borukało

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Sport20 czerwca 202619:29

Młody Widzew bezkonkurencyjny w Raciborzu. Zwyciężył w międzynarodowym V4Cup [FOTO]

Młody Widzew bezkonkurencyjny w Raciborzu. Zwyciężył w międzynarodowym V4Cup [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Stadion przy ulicy Srebrnej w Raciborzu ponownie stał się areną piłkarskich zmagań młodych zawodników z Polski i zagranicy. W sobotnie przedpołudnie oraz wczesne godziny popołudniowe rozegrano trzeci turniej w ramach V4Cup o Puchar Prezydenta Miasta Raciborza Jacka Wojciechowicza. W zawodach udział wzięło szesnaście drużyn, które przez wiele godzin rywalizowały o końcowy triumf.

red., fot. Jan Ptak
Sport19 czerwca 202607:00

Weekendowy Niezbędnik Kibica

Weekendowy Niezbędnik Kibica - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
(greh)
Reklama

Partnerzy portalu

Materiały RTK
Regionalny Informator Ekologiczny
Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 19.12.2026
19 czerwca 202608:55

Nasz Racibórz 19.12.2026

Nasz Racibórz 12.06.2026
11 czerwca 202620:34

Nasz Racibórz 12.06.2026

Nasz Racibórz 05.06.2026
5 czerwca 202616:09

Nasz Racibórz 05.06.2026

Nasz Racibórz 29.05.2026
28 maja 202620:39

Nasz Racibórz 29.05.2026

Zobacz wszystkie
© 2026 Studio Margomedia Sp. z o.o.