Reklama

Najnowsze wiadomości

Kultura i edukacja14 lipca 201109:18

Ucz się tańca z Manuelą

Ucz się tańca z Manuelą - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama

Pierwsze kroki w tańcu stawiała już jako sześciolatka w grupie tanecznej Uśmiech w Tworkowie, zresztą działającej do dziś. Przez lata zaliczyła wiele kursów tańca, kształciła się u gwiazd światowej sławy, co roku bierze udział w warsztatach u samego Piotra Galińskiego (juror programu "Taniec z gwiazdami").

Od przyszłego tygodnia Manuela Krzykała rozpoczyna warsztaty taneczne dla młodzieży w Raciborskim Centrum Kultury. Wśród gatunków, które młodzież będzie ćwiczyć na warsztatach w RCK znajdzie się ukochany przez Manuelę Krzykałę jazz i balet.- Balet zafascynował mnie bez reszty i szybko stwierdziłam, że jest to coś czym się chcę zajmować. Jest podstawą wielu innych tańców, nadaje płynności ruchom, kształt sylwetce - mówi tancerka. Taniec dla instruktorki jest przede wszystkim pasją. - Uczyłam tańca już w wielu szkołach, ale dla mnie to przede wszystkim miłość, która daje mi powera w życiu! Niczego innego nie mogłabym robić w życiu. Chcę tańczyć tak długo jak tylko starczy mi sił - mówi tancerka. - Kocham taniec, mimo że wymaga wielu poświęceń. Nie mam zbyt wiele czasu dla rodziny, ale nie żałuję, taniec zawsze będzie na pierwszym miejscu - dodaje Krzykała.

Od poniedziałku 25 lipca w Raciborskim Centrum Kultury rozpoczyna z młodzieżą warsztaty taneczne. - Chciałabym w nich zaszczepić chęć do tańczenia. I to nie ma znaczenia jaki gatunek i styl zainteresuje ich najbardziej - mówi instruktorka.

Warsztaty taneczne z Manuelą Krzykałą odbędą się w RCK przy ul. Chopina od 25 do 29 lipca, zakończą się pokazem i konkursem tańca na deskach Domu Kultury „Strzecha”.

Aleksandra Tambor
Natalia Kościelska
Wiola Borukało

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Sport27 grudnia 202523:45

Pierwszoligowe granie w HLPN. Wicher zgasił Płomień [FOTO]

Pierwszoligowe granie w HLPN. Wicher zgasił Płomień [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Święta, święta i po świętach. Na parkiet hali OSiR powrócili piłkarze halowi występujący w raciborskiej lidze futsalu. Rozegrano dwa pojedynki pierwszoligowe, które dostarczyły wielu emocji. Zobacz obszerną galerię zdjęć z obu meczów.

(greh)
Reklama
Reklama
Aktualności28 grudnia 202500:14

Pierwsze wielkie rudzkie kolędowanie. Wspólne śpiewanie z Panem Babcią [FOTO i WIDEO]

Pierwsze wielkie rudzkie kolędowanie. Wspólne śpiewanie z Panem Babcią [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

W sobotę 27 grudnia w Rudach odbyło się pierwsze wielkie rudzkie kolędowanie. Wydarzenie zgromadziło sporą publiczność i połączyło świąteczną atmosferę z charytatywnym celem – wsparciem Daniela Mateji oraz Marcina Kionki.

Jan Ptak
Reklama
Reklama
Reklama
Sport28 grudnia 202521:16

Weekend z HLPN [WYNIKI]

Weekend z HLPN [WYNIKI] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

O sportowe emocje w trakcie minionego weekendu zadbali piłkarze halowi występujący w Halowej Lidze Piłki Nożnej. W dwa dni rozegrano sześć meczów. Sprawdź ich wyniki i kto strzelił gole.

(greh)
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Materiały RTK
Regionalny Informator Ekologiczny
Dentica 24
ostrog.net
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 19.12.2025
18 grudnia 202521:43

Nasz Racibórz 19.12.2025

Nasz Racibórz 12.12.2025
11 grudnia 202519:49

Nasz Racibórz 12.12.2025

Nasz Racibórz 05.12.2025
8 grudnia 202511:20

Nasz Racibórz 05.12.2025

Nasz Racibórz 28.11.2025
27 listopada 202522:31

Nasz Racibórz 28.11.2025

Zobacz wszystkie
© 2025 Studio Margomedia Sp. z o.o.