Reklama

Najnowsze wiadomości

Kultura i edukacja11 maja 201112:35

Studenci PWSZ dla niepełnosprawnych

Studenci PWSZ dla niepełnosprawnych - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama

Igrzyska Sportowe Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej "Sport ku radości" odbyły się dzisiaj w Raciborzu po raz czternasty. Tradycyjnie uczestnicy imprezy przemaszerowali ulicami miasta na stadion PWSZ, gdzie rozpalono znicz na znak oficjalnego otwarcia igrzysk i zabawa ruszyła na całego.

Igrzyska Sportowe Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej to nie tylko sport i rywalizacja, ale przede wszystkim dobra zabawa. Studenci Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Raciborzu tradycyjnie przygotowali dla uczestników spotkania konkurencje w różnych sportowych dziedzinach. Nie zabrakło lekkiej atletyki, gimnastyki, tenisa stołowego, piłki nożnej, rzutów do kosza, a także gier i zabaw oraz zajęć plastycznych.

O dobre samopoczucie rywalizujących zadbali przedstawiciele Fundacji Dr Clown, która na raciborskiej uczelni zawiązała się w 2006 roku, a jej głównym zadaniem jest niesienie uśmiechu najmłodszym przebywającym w szpitalach. - Obecnie jest 30 wolontariuszy, wszyscy są studentami PWSZ, w większości są to przedstawiciele kierunków pedagogicznych. Na dzisiejszej imprezie jest nas 13 - relacjonowała Anna Wanglorz, zastępca pełnomocnika Fundacji Dr Clown. - Nie jest łatwo wcielić się w rolę clowna, ale uśmiech, jaki widzi się na twarzy dziecka, gdy się je odwiedzi czy zabawi je, wynagradza wszystko i motywuje do dalszej działalności - przyznały Magdalena Sztukowska (Doktor Skleroza), Małgorzata Szlachetka (Doktor Krateczka), Joanna Tomasiak (Doktor Pig) i Ewa Domachowska (Doktor Motylek).

JaGA

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Tagi:

Komentarze (0)

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Reklama
Reklama

Najczęściej czytane artykuły

Reklama
Aktualności19 marca 202613:06

Program SAFE: Weto prezydenta a miliardy dla regionu. Co straci Racibórz? [WIDEO]

Program SAFE: Weto prezydenta a miliardy dla regionu. Co straci Racibórz? [WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
85
Racibórz:

W czwartek, 19 marca, przed wejściem do Urban Labu w Raciborzu odbył się briefing prasowy posłanki Gabriela Lenartowicz. Głównym tematem spotkania był program SAFE oraz jego znaczenie dla rozwoju regionu, szczególnie w kontekście decyzji prezydenta Karol Nawrocki o zawetowaniu ustawy regulującej zasady wykorzystania środków z tego mechanizmu.

red.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strony Partnerskie20 marca 202613:10

Wiceminister Marek Gzik z wizytą w raciborskiej ANS [WIDEO]

Wiceminister Marek Gzik z wizytą w raciborskiej ANS [WIDEO]  - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

W piątek, 20 marca raciborską Akademię Nauk Stosowanych odwiedził wiceminister nauki i szkolnictwa wyższego, Marek Gzik. Wizycie towarzyszyli parlamentarzyści regionu – posłanka Gabriela Lenartowicz oraz senator Henryk Siedlaczek. Spotkanie było okazją do zaprezentowania potencjału uczelni, jej zaplecza dydaktycznego oraz planów rozwojowych na najbliższe lata.

red.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Materiały RTK
Regionalny Informator Ekologiczny
Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 20.03.2026
19 marca 202623:37

Nasz Racibórz 20.03.2026

Nasz Racibórz 13.03.2026
12 marca 202617:46

Nasz Racibórz 13.03.2026

Nasz Racibórz 06.03.2026
5 marca 202618:12

Nasz Racibórz 06.03.2026

Nasz Racibórz 27.02.2026
26 lutego 202618:56

Nasz Racibórz 27.02.2026

Zobacz wszystkie
© 2026 Studio Margomedia Sp. z o.o.