Pokazują inne oblicze matematyki

O tym, że matematyka nie musi kojarzyć się uczniom negatywnie świadczy Matematyczny Czar Par, który od lat organizowany jest w SP 4. We wczorajszej edycji konkursu, w którym matematyka oznacza zabawę, wystartowali przedstawiciele wszystkich raciborskich podstawówek, a także szkół z Krzanowic i Rud.
Wczoraj w Szkole Podstawowej nr 4 w Raciborzu odbył się po raz kolejny Matematyczny Czar Par, konkurs, którego adresatami są uczniowie klas IV i V. - Przygotowane dla uczestników konkurencji zadania nie są typowo matematyczne, to taka matematyka na wesoło, czyli łamigłówki, krzyżówki, układanki czy rebusy uczące logicznego myślenia - relacjonuje Marcin Żydek, nauczyciel matematyki w SP 4, któremu w organizacji przedsięwzięcia pomogli Marzena Bugiel - koordynator matematyki w Raciborzu, oraz studenci Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Raciborzu pod przewodnictwem dr Juliana Kuklewskiego.
Uczestnicy, którymi byli przedstawiciele wszystkich raciborskich podstawówek, a także szkół z Krzanowic i Rud, podzieleni zostali na dwie kategorie: klasy IV i klasy V. W pierwszej z nich najlepsi okazali się Maria Stugiewicz i Kacper Kordek z SP 4. Na II miejscu uplasowały się Maria Kwiotek i Magdalena Lazar z SP 13, a III pozycja należała do Anna Wieczorek i Wojciech Woszczek z ZSP nr 2. Natomiast wśród klas V najlepsi byli Anna Wieczorek i Jacek Nitychoruk z SP 13. Za nimi znalazły się Andrea Wojak i Ewa Kuczera z SP Krzanowice, a III miejsce zajęli Beata Bugiel i Piotr Piątek z SP 18.
- Mamy nadzieję, że Matematyczny Czar Par przyczyni się do tego, że zainteresujemy młodzież matematyką, pokazując jej nieco inne oblicze - kończy Marcin Żydek.
Słodki poczęstunek sponsorowali pan Marek Matkowski z żoną.
JaGA














![Ekstremalna Droga Krzyżowa. Wyzwanie w ciszy i mroku podjęte przez wiernych z naszego powiatu [FOTO] Ekstremalna Droga Krzyżowa. Wyzwanie w ciszy i mroku podjęte przez wiernych z naszego powiatu [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1774100986p3201058-.jpg)






![Mistrzostwa Szkół Sportowych Racibórz 2026. Ponad 380 zawodników na pływalni H2Ostróg [FOTO] Mistrzostwa Szkół Sportowych Racibórz 2026. Ponad 380 zawodników na pływalni H2Ostróg [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1774172721bez-nazwy-139-.jpg)
![Była przewaga, była gra. Lecz punktów brak, bo skuteczność zła [FOTO] Była przewaga, była gra. Lecz punktów brak, bo skuteczność zła [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1774124422gre05441-.jpg)

![Młodzieżowy koncert charytatywny The OfflineZone w Raciborzu [FOTO i WIDEO] Młodzieżowy koncert charytatywny The OfflineZone w Raciborzu [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1774087406dsc-5256-.jpg)




![R&B Classic na Zamku Piastowskim: Wieczór w rytmie największych hitów [FOTO i WIDEO] R&B Classic na Zamku Piastowskim: Wieczór w rytmie największych hitów [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1774099429dsc-0026-.jpg)















![Magiczny wernisaż prac młodych twórców w zamkowej słodowni [FOTO i WIDEO] Magiczny wernisaż prac młodych twórców w zamkowej słodowni [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1774097620dsc-0037-.jpg)







Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany