Olimpusek dla najmłodszych uczniów

Dotąd konkursy sprawdzające wiedzę organizowano tylko dla starszych uczniów. W tym roku pokazać swoje umiejętności mogą już pierwszoklasiści. Dla nich oraz dla ich o rok i dwa lata starszych kolegów zorganizowano ogólnopolskiego Olimpuska. Dzisiaj przystąpiły do niego dzieci z SP 13.
Około 60 najmłodszych dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 13 przystąpiło dziś do ogólnopolskiego konkursu Olimpusek. – Przeznaczony jest on dla uczniów klas pierwszych, drugich i trzecich. Dotąd nie mieli oni możliwości sprawdzić swojej wiedzy. Dopiero w tym roku i im dano taką okazję – tłumaczy Bogusława Małek, dyrektor SP 13. Olimpusek jest odpowiednikiem prestiżowego konkursu Olimpus, do którego przystępują zdolni uczniowie klas czwartych, piątych i szóstych.
Zarówno konkurs dla najmłodszych dzieci, jak i ich nieco starszych kolegów sprawdza wiedzę ogólną uczniów. – Pytania są bardzo urozmaicone. Jedno to czytanka o Kubusiu Puchatku i do tego kilka pytań, następne to zadania z matematyki, geometrii oraz przyrody. Na rozwiązanie całości testu uczestnicy mają godzinę – mówi Bogusława Małek.
(k)
Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany