Reklama

Najnowsze wiadomości

Kultura i edukacja14 grudnia 201012:28

Program praktyk w raciborskiej PWSZ

Program praktyk w raciborskiej PWSZ - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama

196 nauczycieli z 30 placówek i 270 studentów weźmie w sumie udział w Modelowym Programie Praktyk prowadzonym przez raciborską PWSZ. Wczoraj odbyły się kolejne zajęcia dla jednej z nauczycielskich grup. Tym razem tematem były mentoring i coaching.

- O środki na realizację programu staraliśmy się przede wszystkim dla studentów. To dla nich podejmujemy działania. Obecnie często teoria mówiła im jedno, a praktyka - drugie. Chcemy przygotować ich jak najlepiej do wykonywania zawodu nauczycielskiego, a nauczycielom, u których odbywają praktyki, wskazać drogę, dzięki której praktyki studenckie będą efektywniejsze - wyjaśnia Marcin Parzonka, specjalista ds. szkoleń w projekcie Modelowy Program Praktyk.

Do końca roku w ramach programu przeszkolone zostaną 2 grupy nauczycieli i 2 grupy uczniów. Każda z nich ma 40 godzin szkoleniowych. - A z nowym rokiem ruszą nowe grupy. Do końca marca 2011 roku przeszkolimy 196 nauczycieli z 30 placówek i 270 studentów - zapowiada Marcin Parzonka. - Nauczyciele przechodzą m.in. szkolenie metodyczno-pedagogiczne, poznają nowoczesne metody kształcenia ICT, sposoby właściwej organizacji praktyk czy uczą się, jak być dla praktykantów mentorem, czyli osobą, która rozwiewa wszelkie ich wątpliwości. Studentów uczymy m.in. zastosowania ICT w procesie dydaktycznym, tworzenia scenariuszy lekcji, pracy z dzieckiem z dysfunkcjami, współpracy z rodzicami czy rozwiązywania konfliktów - kontynuuje.

Nauczyciele biorący udział w programie to reprezentanci czterech przedmiotów: wuefu, edukacji elementarnej, plastyki i matematyki. - To kierunki, w których kształcimy pedagogów na naszej uczelni - wyjaśnia Parzonka. Są to pracownicy nie tylko raciborskich placówek. - W projekcie biorą udział nauczyciele z przedszkoli, szkół podstawowych i gimnazjów z Raciborza, Rybnika, Wodzisławia, Głubczyc i Kędzierzyna-Koźla - wylicza specjalista ds. szkoleń w projekcie Modelowy Program Praktyk. Studenci natomiast wybrani zostali na podstawie ocen. - Chętnych mamy więcej niż miejsc, program cieszy się dużym zainteresowaniem. Stąd musieliśmy wprowadzić jakieś kryterium - w pierwszej kolejności są to najzdolniejsi studenci - kończy Marcin Parzonka.

JaGA

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strony Partnerskie20 marca 202613:10

Wiceminister Marek Gzik z wizytą w raciborskiej ANS [WIDEO]

Wiceminister Marek Gzik z wizytą w raciborskiej ANS [WIDEO]  - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

W piątek, 20 marca raciborską Akademię Nauk Stosowanych odwiedził wiceminister nauki i szkolnictwa wyższego, Marek Gzik. Wizycie towarzyszyli parlamentarzyści regionu – posłanka Gabriela Lenartowicz oraz senator Henryk Siedlaczek. Spotkanie było okazją do zaprezentowania potencjału uczelni, jej zaplecza dydaktycznego oraz planów rozwojowych na najbliższe lata.

red.
Reklama
Reklama
Reklama
Sport20 marca 202614:49

Weekendowy Niezbędnik Kibica

Weekendowy Niezbędnik Kibica - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
(greh)
Sport21 marca 202621:23

Była przewaga, była gra. Lecz punktów brak, bo skuteczność zła [FOTO]

Była przewaga, była gra. Lecz punktów brak, bo skuteczność zła [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
1
Racibórz:

Sobotnie popołudnie miało być dla kibiców Unii Racibórz kolejnym powodem do radości. Po dwóch zwycięstwach na inaugurację rundy wiosennej oczekiwania były wysokie, a rywal – przynajmniej na papierze – wydawał się o wiele słabszy. Rzeczywistość ponownie pokazała jednak, że mecze z LKS 1908 Nędza rządzą się swoimi prawami. Choć przez długie fragmenty spotkania to gospodarze mieli optyczną przewagę, komplet punktów ostatecznie pojechał do Nędzy.

(greh)
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Materiały RTK
Regionalny Informator Ekologiczny
Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 20.03.2026
19 marca 202623:37

Nasz Racibórz 20.03.2026

Nasz Racibórz 13.03.2026
12 marca 202617:46

Nasz Racibórz 13.03.2026

Nasz Racibórz 06.03.2026
5 marca 202618:12

Nasz Racibórz 06.03.2026

Nasz Racibórz 27.02.2026
26 lutego 202618:56

Nasz Racibórz 27.02.2026

Zobacz wszystkie
© 2026 Studio Margomedia Sp. z o.o.