Reklama

Najnowsze wiadomości

Kultura i edukacja18 października 201014:14

O ekologii uczniom i paniom

O ekologii uczniom i paniom - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama

W raciborskim Urzędzie Miasta mówiono dzisiaj o ekologii. - Warto jest przypominać o ekologii codzienności. Sprawmy, by hasło "Ja tu tylko sprzątam" nie umniejszało. Czy może być coś bardziej kreatywnego niż wprowadzanie ładu? - pytała Gabriela Lenartowicz, prezes WFOŚiGW w Katowicach.

Spotkanie na rzecz ekologii to projekt społeczny inicjatywy Lady's Club "EKO-Lady. Świadomość ekologiczna w nas i wokół nas", dofinansowany przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach. - W ramach tego programu odwiedzamy 10 miast. Dzisiaj przyszła kolej na Racibórz - powiedział na początku spotkania Stanisław Bubin z Polskiego Domu Kreacji. - Cieszę się, że zawitaliście również do naszego miasta. Racibórz stara się być ekologiczny - przyznał prezydent Mirosław Lenk.

Głównym celem spotkania, w czasie którego oglądano filmy: Symphony of Science - We Are All Connected, Podaj Ziemi dłoń i Eko-piesek, wysłuchano wystąpienia Beaty Sypuły z Dziennika Zachodniego: Proste ekologiczne rozwiązania domowe, które przynoszą oszczędności, oraz zapoznano się z prezentacją Ekologia to moda czy konieczność - jak to rozumieć i realizować w praktyce w naszym otoczeniu, było uświadomienie, że wprowadzenie prostych nawyków ekologicznych ma sens. - To kobiety mogą być emisariuszkami nowej świadomości "ekoloekonomicznej", bo to one najczęściej zarządzają domem i mają wpływ na najmłodsze pokolenie. Kobiety są także bardziej wrażliwe na walory estetyczne. Sprawmy, by hasło "Ja tu tylko sprzątam" nie umniejszało. Czy może być coś bardziej kreatywnego niż wprowadzanie ładu? - przekonywała prezes Gabriela Lenartowicz.

W ekologicznym spotkaniu w Raciborzu przeważali uczniowie raciborskich szkół. - Zabrałam ze sobą uczniów szczególnie zainteresowanych ekologią, biorących udział w konkursach ekologicznych. Przyjście tu jest dla nich formą nagrody, bo chętnych na takie wyjścia jest zawsze więcej - przyznaje nauczyciel przyrody SP 4 Janina Militowska.

JaGA

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Tagi:

Komentarze (0)

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności3 października 202507:00

Co? Gdzie? Kiedy? Nawigator weekendowy

Co? Gdzie? Kiedy? Nawigator weekendowy - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Powiat:

W nadchodzący weekend nie zabraknie ciekawych wydarzeń w Raciborzu i okolicy. Sprawdź, co zaplanowano i gdzie warto się wybrać.

red.
Sport3 października 202523:55

Unici Radlin pokonali i w tabeli awansowali [FOTO]

Unici Radlin pokonali i w tabeli awansowali [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
2
Racibórz:

W piątkowy wieczór, 3 października, na boisku przy ulicy Srebrnej w Raciborzu rozegrano spotkanie dziewiątej kolejki III grupy klasy okręgowej. Unia Racibórz podejmowała Górnika Radlin – drużynę plasującą się w czołówce tabeli. Po zaciętym pojedynku zwycięstwo odnieśli gospodarze, którzy wygrali 2:0 i tym samym przełamali serię niepowodzeń z ostatnich tygodni.

(greh)
Reklama
Sport3 października 202507:00

Weekendowy Niezbędnik Kibica

Weekendowy Niezbędnik Kibica - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Region:

Najbliższe dni to dla kibiców w regionie prawdziwa sportowa uczta. Nie zabraknie emocji na boiskach piłkarskich oraz parkietach siatkarskich i do szczypiorniaka. Sprawdź, z kim zagra drużyna, której kibicujesz.

(greh)
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Sport4 października 202522:05

Klasa okręgowa: Gamów wywiózł komplet punktów z Nędzy [FOTO]

Klasa okręgowa: Gamów wywiózł komplet punktów z Nędzy [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Nędza:

Po nieudanym wyjeździe do Turzy Śląskiej, gdzie LKS 1908 Nędza musiał uznać wyższość rywali, piłkarze z Nędzy przystępowali do kolejnego spotkania z ogromnym głodem zwycięstwa. Tym razem ich przeciwnikiem był LKS Gamów – drużyna, która również miała coś do udowodnienia po bolesnej porażce 1:2 na własnym boisku. Zapowiadało się zatem emocjonujące starcie dwóch zespołów, znajdujących się w dolnej części tabeli.

Oskar Tomeczek
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Materiały RTK
Regionalny Informator Ekologiczny
Dentica 24
ostrog.net
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Aktualności4 października 202510:40

Książki bez granic dotarły do raciborskiej biblioteki

Książki bez granic dotarły do raciborskiej biblioteki - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Biblioteka Racibórz
Reklama
Sport5 października 202500:13

Siatkówka: Pełna pula na koncie raciborzan [FOTO i WIDEO]

Siatkówka: Pełna pula na koncie raciborzan [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

W sobotni (04.10.) wieczór w hali OSiR w Raciborzu rozegrano mecz II kolejki I ligi śląskiej siatkarzy grupy II. Na parkiet wybiegli zawodnicy Klubu Siatkarskiego Racibórz oraz MKSR Pyskowice. Oba zespoły w inauguracyjnych spotkaniach poniosły porażki, dlatego rywalizacja miała szczególne znaczenie – dla gospodarzy była szansą na rehabilitację przed własną publicznością, a dla gości okazją do przełamania złej passy.

(greh)
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 03.10.2025
2 października 202517:23

Nasz Racibórz 03.10.2025

Nasz Racibórz 26.09.2025
25 września 202521:17

Nasz Racibórz 26.09.2025

Nasz Racibórz 19.09.2025
19 września 202510:07

Nasz Racibórz 19.09.2025

Nasz Racibórz 12.09.2025
11 września 202521:00

Nasz Racibórz 12.09.2025

Zobacz wszystkie
© 2025 Studio Margomedia Sp. z o.o.