Reklama

Najnowsze wiadomości

Kultura i edukacja15 października 201012:11

Od Walijczyków uczą się cierpliwości

Od Walijczyków uczą się cierpliwości - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama

Trwa pobyt młodzieży z Walii w Raciborzu. Przedstawiciele hrabstwa Wrexham przyjechali w środę i gościć w naszym mieście będą do poniedziałku. Biorą udział z polskimi dziećmi w warsztatach tanecznych i plastycznych, a efekty kilkudniowej pracy zaprezentują w niedzielny wieczór, o 17.30, w MDK.

Do Raciborza przyjechało 8 uczniów z St. Mary’s Primary School z 4 nauczycielami, wśród których jest dyrektor placówki od lat współpracującej z raciborskim Młodzieżowym Domem Kultury, Kathy Jones. - Dzieci były już na kręglach i rozpoczęły warsztaty tańca towarzyskiego i nowoczesnego. Pani dyrektor była gościem starosty i uczestniczyła w powiatowych obchodach Dnia Edukacji Narodowej - opowiada dyrektor MDK Elżbieta Biskup.

W międzynarodowych warsztatach zarówno tanecznych (prowadzą je Regina Bernat i Iain Jones), jak i plastycznych (Agnieszka Chmielecka i Martyna Rejner) bierze również udział 8 wychowanków MDK. - Są to 4 osoby z zespołu tańca i 4 z koła techniki. W przyszłym roku to oni pojadą z rewizytą do hrabstwa Wrexham. Uczestnictwo w tych zajęciach jest dla nich formą promocji, nagrody za wytrwałość w chodzeniu na prowadzone przez nas zajęcia - dodaje dyrektor.

Dzisiaj młodzi artyści będą mogli zmierzyć się z malowaniem w plenerze, dzięki gościnności właściciela Pałacu w Wojnowicach. W poniedziałek goście z Walii zaproszeni zostali przez dyrektora Gimnazjum nr 5 Dariusza Malinowskiego do udziału w zajęciach i zapoznania się z prowadzonym w szkole Czarnym Teatrem. - Dyrektor G5 zaprosił również 2 opiekunów do udziału w wyjeździe do Oświęcimia - mówi Elżbieta Biskup. W niedzielę natomiast odwiedzających Racibórz ugoszczą siostry z klasztoru Annuntiata. - W czasie poprzednich wizyt siostry zapewniały nocleg naszym gościom, teraz mamy bazę noclegową w MDK, ale bardzo miło wspominamy czas nocowania u sióstr i podtrzymujemy współpracę - kontynuuje pani dyrektor.

Elżbieta Biskup zwraca uwagę, że kontakty z hrabstwem Wrexham niosą korzyści zarówno dla uczniów, jak i ich opiekunów. - Uczniowie coraz lepiej radzą sobie z językiem angielskim, bo muszą się komunikować. A kadra uczy się od siebie wzajemnie. To, co przede wszystkim imponuje mi w walijskich nauczycielach to spokój i cierpliwość, którą posiadają w stosunku do dzieci. Myślę, że tego możemy się od nich uczyć - kończy dyrektor MDK.

JaGA

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Tagi:

Komentarze (0)

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strony Partnerskie2 października 202522:31

Steki sezonowane – nowość w ofercie Janeta

Steki sezonowane – nowość w ofercie Janeta - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
materiał partnerski
Reklama
Aktualności3 października 202507:00

Co? Gdzie? Kiedy? Nawigator weekendowy

Co? Gdzie? Kiedy? Nawigator weekendowy - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Powiat:

W nadchodzący weekend nie zabraknie ciekawych wydarzeń w Raciborzu i okolicy. Sprawdź, co zaplanowano i gdzie warto się wybrać.

red.
Reklama
Reklama
Reklama
Sport3 października 202507:00

Weekendowy Niezbędnik Kibica

Weekendowy Niezbędnik Kibica - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Region:

Najbliższe dni to dla kibiców w regionie prawdziwa sportowa uczta. Nie zabraknie emocji na boiskach piłkarskich oraz parkietach siatkarskich i do szczypiorniaka. Sprawdź, z kim zagra drużyna, której kibicujesz.

(greh)
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Materiały RTK
Regionalny Informator Ekologiczny
Dentica 24
ostrog.net
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 03.10.2025
2 października 202517:23

Nasz Racibórz 03.10.2025

Nasz Racibórz 26.09.2025
25 września 202521:17

Nasz Racibórz 26.09.2025

Nasz Racibórz 19.09.2025
19 września 202510:07

Nasz Racibórz 19.09.2025

Nasz Racibórz 12.09.2025
11 września 202521:00

Nasz Racibórz 12.09.2025

Zobacz wszystkie
© 2025 Studio Margomedia Sp. z o.o.