Reklama

Najnowsze wiadomości

Kultura i edukacja14 października 201015:19

Święto pozytywnych wariatów

Święto pozytywnych wariatów - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama

"Pozytywnymi wariatami" nazwała nauczycieli Ewa Lewandowska, przemawiając w czasie powiatowych obchodów Dnia Edukacji Narodowej w ZSO nr 1. - Wszyscy wieszają na nich psy za te wakacje, a oni wiele siły i energii wkładają w to, by ich uczniowie osiągali jak najwięcej - dodała.

Powiatowe obchody Dnia Edukacji Narodowej zorganizowano w tym roku w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 1. - Dobrze, że mamy takie święto, kiedy możemy podziękować wszystkim nauczycielom, dobrze, że jest taki jeden dzień w roku - mówił do zgromadzonych w auli ZSO nr 1 starosta Adam Hajduk. - Kim byśmy byli, gdyby nie wy - dodał.

Na uroczystości nie zabrakło przedstawicieli władz miasta, kuratorium i posła Henryka Siedlaczka. - Miło mi, gdy w świecie spotykam absolwentów raciborskich szkół - przyznał poseł. Głównym punktem spotkania było wręczenie nagród starosty. W tym roku otrzymali je: Halina Wyjadłowska - dyrektor MOW, Danuta Hryniewicz - dyrektor PPP, Elżbieta Biskup - dyrektor MDK, Ewa Konopnicka - dyrektor ZSS, Bożena Chudzińska-Latacz - dyrektor ZSZ, Sławomir Janowski - dyrektor ZSM, Andrzej Brzenczka - dyrektor CKU, oraz nauczyciele - ZSO nr 1: Marzena Kacprowicz, Grażyna Strózik, Teresa Kachel, Krystian Łyczek; ZSO nr 2: Jolanta Nowak, Aleksandra Kędzierska, Bogumiła Bąk; ZSM: Piotr Kalus, Piotr Nachlik, ZSZ: Justyna Rusin; ZSE: Stefania Knop, Iwona Surtel; ZSS: Jolanta Drewniak, Henryka Radomyska; PPP: Barbara Lamla-Wochnik, CKU: Tadeusz Młynarczyk; MDK: Agnieszka Busuleanu.

O część artystyczną spotkania zadbał kabaret Ale chała działający w I LO.

W tym roku szkolnym raciborskim nauczycielom przyznano również nagrody premiera, ministra edukacji narodowej czy kuratora oświaty. Wśród nich znaleźli się:
- Bogumiła Bąk z ZSO nr 2 - Tytuł Honorowego Profesora Oświaty,
- Halina Wyjadłowska z MOW Rudy - Medal Komisji Edukacji Narodowej,
- odznaczeni Złotym Medalem za Długoletnią Służbę: Jolanta Żurek z ZSO nr 2, Aleksandra Grzeszek z ZSO nr 2, Anna Maurer z ZSO nr 2, Piotr Generalczyk z ZSOMS, Kazimierz Stępień z ZSOMS i Maria Gawliczek z ZSOMS,
- odznaczeni Srebrnym Medalem za Długoletnią Służbę: Ewa Lewandowska z ZSOMS, Konrad Hajdasz z ZSM i Monika Janowska z ZSO nr 2,
- odznaczeni Brązowym Medalem za Długoletnią Służbę: Andrzej Kapuśniak z ZSM, Mirosław Uliczka z ZSM, Jan Unger z ZSM i Wojciech Maksymczak z ZSO nr 2.

JaGA

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Tagi:

Komentarze (0)

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Materiały RTK
Regionalny Informator Ekologiczny
Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 19.12.2026
19 czerwca 202608:55

Nasz Racibórz 19.12.2026

Nasz Racibórz 12.06.2026
11 czerwca 202620:34

Nasz Racibórz 12.06.2026

Nasz Racibórz 05.06.2026
5 czerwca 202616:09

Nasz Racibórz 05.06.2026

Nasz Racibórz 29.05.2026
28 maja 202620:39

Nasz Racibórz 29.05.2026

Zobacz wszystkie
© 2026 Studio Margomedia Sp. z o.o.