Reklama

Najnowsze wiadomości

Kultura i edukacja15 marca 202416:27

W murach Ekonomika odbyło się ślubowanie klasy mundurowej

W murach Ekonomika odbyło się ślubowanie klasy mundurowej - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Racibórz:

Dziś, 15.03., w Zespole Szkół Ekonomicznych w Raciborzu, po raz drugi w dziejach szkoły, 32 uczniów klasy 1 S o profilu technik spedytor, której wychowawcą jest Sylwia Leszinska, złożyło ślubowanie na sztandar szkoły.

- Dbać o honor ojczyzny, szanować flagę i godło państwowe, dbać o mundur, przestrzegać zasad etyki służb mundurowych… - to słowa roty ślubowania kadetów w obecności rodziców, nauczycieli jak i zaproszonych gości, w tym przedstawicieli organu prowadzącego i służb mundurowych.

Wśród zaproszonych gości pojawili się wicestarosta Marek Kurpis, kierownik Referatu Edukacji Ewa Bohr – Cyfka, w imieniu Komendanta Powiatowego Policji w Raciborzu podinspektora Marka Ryszki były nadkomisarz Mirosław Szymański, zastępca komendanta Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Raciborzu st. bryg. Roland Kotula, dyrektor Zakładu Karnego w Raciborzu mjr Grzegorz Skowronek, szef Wojskowego Centrum Rekrutacji w Rybniku ppłk mgr inż. Andrzej Kuc oraz przedstawiciel Śląskiego Oddziału Straży Granicznej w Raciborzu st. chor. szt. Ryszard Kominek.

- Mundur to umiłowanie ojczyzny. Mundur to kwalifikowana etyka zachowania. Mundur to zobowiązanie wobec społeczeństwa. Mundur to odwaga i samodyscyplina…- podkreślił dyrektor Zespołu Szkół Ekonomicznych w Raciborzu, dr Jacek Pierzchała.

Po ślubowaniu nowo zaprzysiężeni kadeci odebrali z rąk dyrektora akty ślubowania oraz gratulacje od zaproszonych gości. Następnie został wygłoszony wykład o temacie „Zwierzęta w służbie mundurowej” dr Joanny Stojer – Polańskiej. Uroczystość zakończyła się gromkimi brawami, składaniem gratulacji, pamiątkowymi zdjęciami jak i słodkim poczęstunkiem.

Uczniowie klasy mundurowej oprócz programu przewidzianego dla zawodu technik spedytor zdobywają również dodatkowe umiejętności, które przydadzą się w służbach mundurowych.

Autor: mat. nadesłany, [email protected]

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Sport18 grudnia 202520:53

Pierwsza gala sportowa Unii Racibórz w RCK. Nagrody, podziękowania i wzruszające pożegnania [FOTO i WIDEO]

Pierwsza gala sportowa Unii Racibórz w RCK. Nagrody, podziękowania i wzruszające pożegnania [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

W czwartek, 18 grudnia, scena Raciborskiego Centrum Kultury wypełniła się emocjami. Tym razem nie za sprawą spektaklu teatralnego czy występu kabaretowego, lecz pierwszej w historii gali sportowej MKS Unii Racibórz. Wydarzenie stało się okazją do podsumowania mijającego roku, uhonorowania zawodników oraz wyrażenia wdzięczności wszystkim, którzy na co dzień wspierają funkcjonowanie i rozwój klubu.

(greh)
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Materiały RTK
Regionalny Informator Ekologiczny
Dentica 24
ostrog.net
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 19.12.2025
18 grudnia 202521:43

Nasz Racibórz 19.12.2025

Nasz Racibórz 12.12.2025
11 grudnia 202519:49

Nasz Racibórz 12.12.2025

Nasz Racibórz 05.12.2025
8 grudnia 202511:20

Nasz Racibórz 05.12.2025

Nasz Racibórz 28.11.2025
27 listopada 202522:31

Nasz Racibórz 28.11.2025

Zobacz wszystkie
© 2025 Studio Margomedia Sp. z o.o.