Reklama

Najnowsze wiadomości

Kultura i edukacja30 stycznia 202421:18

Ferie z Erasmusem. Uczniowie Mechanika na praktyce zagranicznej

Ferie z Erasmusem. Uczniowie Mechanika na praktyce zagranicznej - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Powiat:

Kolejny projekt Erasmus+ z CKZiU nr 2 „Mechanik” wszedł w fazę realizacji. Projekt pt. „Nowe wyzwania w technice – podnoszenie kompetencji uczniów i nauczycieli z Mechanika” rozpoczyna się wysłaniem grupy 10 uczniów technikum na dwutygodniową praktykę zagraniczną do czeskiej Opawy. Pobyt na praktyce rozpoczął się w poniedziałek, 29.01.2024 r., od przywitania przez dyrektora Josefa Vondala i zwiedzania warsztatów i pracowni SST „KOLOFIK” w Opawie.

Uczniowie klasy IIIaT i IVaT (technik mechanik) postanowili tegoroczne ferie zimowe spędzić doskonaląc swoje umiejętności zawodowe i odpoczywając. Pojechali do czeskiej Opawy, do partnerskiej szkoły technicznej SST, żeby doskonalić umiejętności projektowania CAD i wykonania części maszyn CAD/ CAM przy pomocy maszyn konwencjonalnej obróbki metalu, jak i przy pomocy maszyn – obrabiarek – sterowanych numerycznie (CNC).

Niebywałą atrakcją z zakresu projektowania będą zajęcia z wirtualnej symulacji 3D projektowania maszyn. Unikalne wyposażenie pracowni VCN w czeskiej SST w Opawie pozwala poznać nowoczesne metody projektowania maszyn w oparciu o techniki komputerowe 3D tworząc obrazy, przekroje i wirtualną rzeczywistość technicznych elementów.

W programie stażu zagranicznego jest także zwiedzanie znanej fabryki OSTROJ a.s, firm Axis s.r.o i Witzemann oraz Strojírna Vehovský w Opawie, a także wyjazd do Ostrawy-Vitkowic na mecz hokeja, wyjście do Muzeum Śląskiego i zwiedzanie miasta.

Zajęcia zawodowe połączone są z atrakcjami Śląsko-Morawskiego Kraju – wycieczka weekendowa w góry. Pozwalają one nie tylko poprawić kompetencje zawodowe, ale przeżyć coś ciekawego w czasie wolnym od zajęć szkolnych i spotkać się z czeskimi rówieśnikami, rywalizując na kręgielni albo szkolnej strzelnicy sportowej.

Pobyt na praktyce zakończy 10.02.2024 r. podsumowująca prezentacja multimedialna, na której uczniowie zaprezentują zdobyte umiejętności i podzielą się wrażeniami przed nauczycielami i dyrekcją SST oraz Mechanika.

Partnerstwo ze szkołą w Opawie ma już ponad 30-letnią tradycję, co pozwala na realizację wspólnych przedsięwzięć, jak np. działania podnoszące jakość kształcenia zawodowego przy wsparciu pozyskanemu w programie ERASMUS+ w akcji K122 –VET- Kształcenie i szkolenia zawodowe – mobilność zawodowa uczniów i kadry.

Koordynator projektu CKZiU nr 2 „Mechanik” Konrad Hajdasz

Autor: materiał nadesłany, redakcja@naszraciborz.pl

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności11 kwietnia 202409:43

Trzech Czechów zderzyło się na Wydalu [FOTO]

Trzech Czechów zderzyło się na Wydalu [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
2
Krzyżanowice:

Kolejne w ciągu kilku dni zdarzenie na skrzyżowaniu na Krzyżanowice, Owsiszcze, Tworków i czeską Hat’. Tym razem udział brały w nim trzy pojazdy. Co ciekawe, za kierownicami każdego z pojazdów znajdowali się obywatele Republiki Czeskiej.

red., fot. FB/OSP KSRG Krzyżanowice
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Nasz Racibórz - Nasza ekologia
Materiały RTK
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 12.04.2024
12 kwietnia 202415:22

Nasz Racibórz 12.04.2024

Nasz Racibórz 05.04.2024
7 kwietnia 202412:45

Nasz Racibórz 05.04.2024

Nasz Racibórz 29.03.2024
29 marca 202415:21

Nasz Racibórz 29.03.2024

Nasz Racibórz 22.03.2024
21 marca 202421:40

Nasz Racibórz 22.03.2024

Zobacz wszystkie
© 2024 Studio Margomedia Sp. z o.o.