Reklama

Najnowsze wiadomości

Kultura i edukacja29 lipca 201013:27

Sześciolatki też idą do szkoły

Sześciolatki też idą do szkoły - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama

Od września 456 pierwszoklasistów rozpocznie naukę w podstawówkach. Mimo niżu demograficznego, o którym wciąż głośno w mediach, raciborskie placówki nie odczuły go. – Od lat tyle samo dzieci przyjmujemy do klas pierwszych. Nieco mniej w tym roku pójdzie do gimnazjów – mówi Bożena Fedyn.

W raciborskich szkołach podstawowych powstanie 18 klas pierwszych, w których naukę rozpocznie 381 uczniów. Natomiast w zespołach szkolno-przedszkolnych powstaną 3 klasy pierwsze, w których uczyć się będzie 51 siedmiolatków. Najwięcej pierwszoklasistów przyjęto do Szkoły Podstawowej nr 15.

W tym roku po raz drugi obok siedmiolatków w szkolnych ławkach zasiądą ich młodsi o rok koledzy. – W Trzynastce udało nam się utworzyć jednolitą klasę dla sześciolatków. Będzie się w niej uczyło 15 dzieci. Ponadto do Czwórki przyjęto 3 sześciolatków, do Szkoły Podstawowej nr 6 – 2, a do Piętnastki – 4 – wylicza Gabriela Langer z Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu w raciborskim magistracie. Natomiast do raciborskich przedszkoli zapisano 1498 dzieci, w tym 452 do zerówek. – Ta liczba może ulec zmianie, bo nie wszystkie dzieci potrafią zaaklimatyzować się w grupach przedszkolnych – stwierdza Gabriela Langer.

Pierwszych klas gimnazjalnych w placówkach podległych miastu w tym roku będzie 17. Naukę w nich rozpocznie 445 uczniów. – W latach ubiegłych gimnazjalistów było więcej – podkreśla Bożena Fedyn z Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu z UM. Co wpłynęło na mniejszą liczbę gimnazjalistów? – Dopiero teraz w gimnazjach odczuwamy skutki niżu demograficznego sprzed paru lat – mówi Bożena Fedyn.

(k)

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama
Tagi:

Komentarze (0)

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Sport27 grudnia 202523:45

Pierwszoligowe granie w HLPN. Wicher zgasił Płomień [FOTO]

Pierwszoligowe granie w HLPN. Wicher zgasił Płomień [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Święta, święta i po świętach. Na parkiet hali OSiR powrócili piłkarze halowi występujący w raciborskiej lidze futsalu. Rozegrano dwa pojedynki pierwszoligowe, które dostarczyły wielu emocji. Zobacz obszerną galerię zdjęć z obu meczów.

(greh)
Reklama
Aktualności28 grudnia 202500:14

Pierwsze wielkie rudzkie kolędowanie. Wspólne śpiewanie z Panem Babcią [FOTO i WIDEO]

Pierwsze wielkie rudzkie kolędowanie. Wspólne śpiewanie z Panem Babcią [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

W sobotę 27 grudnia w Rudach odbyło się pierwsze wielkie rudzkie kolędowanie. Wydarzenie zgromadziło sporą publiczność i połączyło świąteczną atmosferę z charytatywnym celem – wsparciem Daniela Mateji oraz Marcina Kionki.

Jan Ptak
Reklama
Reklama
Reklama
Sport28 grudnia 202521:16

Weekend z HLPN [WYNIKI]

Weekend z HLPN [WYNIKI] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

O sportowe emocje w trakcie minionego weekendu zadbali piłkarze halowi występujący w Halowej Lidze Piłki Nożnej. W dwa dni rozegrano sześć meczów. Sprawdź ich wyniki i kto strzelił gole.

(greh)
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Materiały RTK
Regionalny Informator Ekologiczny
Dentica 24
ostrog.net
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 19.12.2025
18 grudnia 202521:43

Nasz Racibórz 19.12.2025

Nasz Racibórz 12.12.2025
11 grudnia 202519:49

Nasz Racibórz 12.12.2025

Nasz Racibórz 05.12.2025
8 grudnia 202511:20

Nasz Racibórz 05.12.2025

Nasz Racibórz 28.11.2025
27 listopada 202522:31

Nasz Racibórz 28.11.2025

Zobacz wszystkie
© 2025 Studio Margomedia Sp. z o.o.