Reklama

Najnowsze wiadomości

Kultura i edukacja20 października 202309:09

Megitza & Mirga Pete na deskach RCK [FOTO i WIDEO]

Megitza & Mirga Pete na deskach RCK [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Racibórz:

Ona - Góralka z kontrabasem, On - Rom (pochodzący z Głubczyc) z gitarą. Dźwięki Megitza & Mirga Pete kręciły wczoraj, 19.10., na Wiatrakach.

Tegoroczna, XIX już edycja festiwalu odbywająca się w dniach 19-22.10.2023 obfituje w wiele wydarzeń towarzyszących, jednym z nich byłt koncert duetu Megitza & Mirga Pete. To było niezwykle energetyzujące wydarzenie muzyczne, a to za sprawą mieszanki temperamentu Góralki i... Roma! Megitza - kontrabasistka, kompozytorka i producentka muzyczna wiele lat spędziła w Stanach Zjednoczonych, dzięki czemu tworzona przez nią muzyka jest niezwykle różnorodna, z nowoczesnym brzmieniem jazzu, popu, surf rocka, oraz swingu. W oryginalnych kompozycjach Megitzy słychać wyraźne wpływy world music, folku, muzyki góralskiej, romskiej oraz muzyki bałkańskiej.

Autor: Jan Ptak, redakcja@naszraciborz.pl

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności6 grudnia 202319:20

Od św. Wacława do Mikołaszka. Krzanowice wierne tradycji [FOTO i WIDEO]

Od św. Wacława do Mikołaszka. Krzanowice wierne tradycji [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Krzanowice:

Kiedyś procesja z kościoła pw. św. Wacława do kościółka pw. św. Mikołaja ruszała wczesnym rankiem. Dziś przed południem, by więcej osób mogło wziąć udział w pielęgnowanej do dziś tradycji, a także uczestniczyć we Mszy św.

fot. M. Basista/Fotoperla.eu, wideo G. Gąsior
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Nasz Racibórz - Nasza ekologia
Materiały RTK
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 08.12.2023
8 grudnia 202308:42

Nasz Racibórz 08.12.2023

Nasz Racibórz 01.12.2023
1 grudnia 202310:06

Nasz Racibórz 01.12.2023

Nasz Racibórz 24.11.2023
24 listopada 202308:11

Nasz Racibórz 24.11.2023

Nasz Racibórz 17.11.2023
17 listopada 202308:48

Nasz Racibórz 17.11.2023

Zobacz wszystkie
© 2023 Studio Margomedia Sp. z o.o.